29 Вересня 2016

Місцеві громади мають підготувати проекти для фінансування Цільовим фондом багатьох партнерів, – В.Черниш

 Місцевим громадам варто вже зараз визначатися з пріоритетними проектами, які вони подаватимуть для фінансування Цільовим фондом багатьох партнерів. Про це заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш під час прямого ефіру на радіо «Голос Донбасу».

 Цільовий фонд багатьох партнерів як механізм спільного фінансування проектів, спрямованих на розвиток і розбудову миру в Україні планується створити до кінця поточного року.

klm_3303«Фонд – це механізм залучення і витрачання коштів. Міністерство лише декларує принципи і правила, але ми не можемо з Києва вказувати який конкретно проект громаді потрібно реалізувати. Донори дають кошти, але також не визначають проекти. Проекти подає громада, наприклад, міста Слов’янськ, Краматорськ і так далі. Тобто, громада каже, що їй потрібно але їй не вистачає на це ресурсів і тоді виконавчий орган фонду ухвалює рішення підтримати цю громаду і профінансувати потрібний їй проект. Це може бути що завгодно, що потрібне громаді і відповідає необхідним принципам», – розповів Міністр.

 Зокрема, управління Фондом здійснюватимуть Світовий банк та представництво ООН, а виконавчий орган наполовину складатиметься з представників України і наполовину – від міжнародних донорів. При цьому, якщо фінансування по лінії ООН буде сконцентровано на п’яти найбільш постраждалих регіонах (Донецька, Луганська області та три прилеглі області в яких сконцентрована велика кількість внутрішньо переміщених осіб), то Світовий банк фінансуватиме проекти по всій Україні. Міністр окремо зазначив, що фінансування надаватиметься Фондом на безповоротній основі.

«Кошти, які мають надійти через Фонд не будуть повертатися донору. Тому, йому важливо побачити чи ефективно вони витрачаються і чи відповідають вони тим цілям, які заявлені, і які співвідносяться з тим, що донор хоче бачити. А донор хоче бачити те, що і ми – сильну, процвітаючу Україні, особливо її Схід, оскільки ці кошти, насамперед, по лінії ООН, ідуть на Східну Україну. Але по лінії Світового банку – можуть бути імплементовані по всій території України там де є проекти які так чи інакше стосуються конфлікту або внутрішньо переміщених осіб», – заявив В. Черниш.

 Крім того, робота Фонду буде супроводжуватися системою моніторингу, яка дозволить кожному громадянину відстежити, які саме проекти фінансуються.

«Наше завдання – цим фондом об’єднати всі ресурси. Не фізично, а побачити повну картину, що і який саме донор або держава робить. Тому, ми готуємо зараз моніторингову систему, яка дозволить в реальному часі будь-якому громадянину будь-якої громади бачити, що виконується взагалі в громадах», – сказав Міністр.

 Нагадаємо, 22 вересня Кабінет Міністрів України схвалив рішення про створення Цільового фонду багатьох партнерів, який стане механізмом спільного фінансування проектів, пов’язаних із відновленням та розбудовою миру, а також відбудовою постраждалих внаслідок збройного конфлікту територій та допомогою і захистом внутрішньо переміщених осіб.

 Підписання Меморандуму між Урядом, Представництвом Організації Об’єднаних Націй в Україні та Групою Світового банку щодо започаткування діяльності Цільового фонду дозволить залучати кошти від міжнародних донорів для реалізації проектів, спрямованих на подолання соціально-економічної напруженості в регіонах України, викликаної переміщенням значної кількості осіб зі східних областей України, відновлення територій, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання (реінтеграція) або інтеграція за новим місцем проживання в Україні.

Позначки:, ,