25 Листопада 2018

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Сьогодні, 25 листопада, світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

«16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства» – це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок до 10 грудня – Дня прав людини. Вказана акція започаткована в 1991 р., Україна приєдналася до неї у 2000 р.

У світі немає жодної країни, де не відбувалось би насилля над жінками, а Україна не є винятком. За офіційною статистикою ООН, одна з трьох жінок та дівчат в Україні зазнавала насилля.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відзначає Організація Об’єднаних Націй та світова спільнота. В цей день щороку, оголошується про глобальну інформаційну кампанію Генерального Секретаря ООН «16 Днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства».

На підтримку вказаної ініціативи, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України також долучилось до зазначеної акції, оскільки у зв’язку з збройним конфліктом  проблема питання гендерного обумовленого насильство є особливо актуальною.

Так, за активної участі та сприяння МТОТ на п’яти контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду в Донецькій та Луганській областях розміщено серію плакатів проти насильства над жінками та дітьми.

Макети плакатів, розроблені Національною радою жінок України надруковано за підтримки програми «Радник з питань ВПО», що здійснюється неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансової підтримки Посольства Великої Британією. Допомогу в розміщені серії плакатів на КПВВ надали співробітники Благодійного фонду «Право на захист».