10 Березня 2017

МТОТ: Державна цільова програма передбачає соціально-економічний розвиток східних регіонів

Основні принципи розробки Державної цільової програми відновлення та розбудови миру у східних регіонах України полягають у комплексному підході, консолідації зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, громадських об’єднань та міжнародних організацій, що надають міжнародну технічну допомогу.

Відповідні роз’яснення фахівці Міністерства надали підчас обговорення  проекту Програми в ході експертної зустрічі, яка відбулася 9 березня 2017 р. у Комунікативному центрі Уряду.

GOL_3596_експерт зустріч 9 03 17

До зустрічі в рамках онлайн-конференції були залучені і представники експертної спільноти Вінницької, Львівської, Полтавської, Харківської та Чернігівської областей, які відзначили ґрунтовність представленого проекту Програми та висловили свої окремі пропозиції щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб.

«Проектом Програми передбачена інформаційно-роз’яснювальна робота і тренінги для органів місцевого самоврядування та інші заходи. Оскільки переселенці часто проживають за межами східних регіонів, яких безпосередньо стосується Програма, було б слушно в цій частині додати ще й території інших регіонів, які опікуються переселенцями.»,  – висловилась заступник Директора соціального захисту Чернігівської облдержадміністрації Інна Снегерьова.

Хоча документ стосується конкретних територій, побажання приймаючих громад також можуть бути враховані у роботі Міністерства, – запевнила начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Міністерства Тетяна Ковальова, яка представила учасникам зустрічі основні принципи розробки Програми.

GOL_3668_експерт зустріч 9 03 17«Метою Програми є відновлення та розбудова миру у східних регіонах України, що передбачає стимулювання соціально-економічного розвитку громад, їх соціальної стійкості, а також підтримку їхньої економічної активності», – зазначила Тетяна Ковальова.

Пропозиції місцевих громад інших регіонів, які приймають вимушених переселенців зі сходу, можуть бути враховані в подальшій розробці Програми, або як окремий документ. Зі свого боку Міністерство закликає представників громад надавати свої пропозиції щодо покращення ситуації в громадах.