19 Грудня 2017

МТОТ проводить роботу з визначенням потреб для постраждалих в наслідок обстрілів селища Новолуганського Донецької області

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України проводить роботу з представниками гуманітарних організацій для надання допомоги мешканцям с.м.т. Новолуганське Бахмутського району Донецької області, що постраждало під час обстрілу від незаконних збройних формувань

У зв’язку з обстрілами 18 грудня у селищі Новолуганське Бахмутського району Донецької області постраждало 8 мирних жителів, в тому числі шестирічна дитина, яким українські військові медики оперативно надали першу допомогу та направили до найближчих стаціонарних медичних закладів.

За оперативною інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій вогнем було охоплено 5 житлових будинків та декілька господарських будівель. Перекриття будинків знищено повністю загальною площею більше 300 кв.м.

Всього від обстрілів пошкоджено 46 будівель, 29 приватних будинків, амбулаторія, дитячий садок, школа та фельдшерський пункт. Внаслідок знеструмлення котельні 300 абонентів залишилися без тепла, перебито газопровід та водогін на одну вулицю. За 840 адресами відсутня електрика, переважно в приватному секторі. У багатоповерхівках електропостачання не пошкоджене.

У Новолуганському розгорнуто оперативний штаб з подолання наслідків обстрілу. Військовослужбовці Збройних Сил України разом з іншими представниками силових відомств волонтерами та гуманітарною місією допомоги мирному населенню зони воєнного конфлікту “Проліска” продовжують надавати допомогу постраждалим місцевим жителям.

З метою оперативного реагування на потреби цивiльного населения, яке постраждало внаслiдок обстрiлу, МТОТ проводиться робота з представниками гуманiтарних органiзацiй, зокрема, МБФ “Карiтас Украiни” та МКЧХ щодо надання гуманітарної допомоги.

За результатами узагальнення зазначених потреб для постраждалих, 20 грудня 2017р. МКЧХ будуть наданi необхiднi лiки, теплий одяг, плiвка для перекриття пошкоджених вiкон. Крiм того, у разi потреби, МБФ “Карiтас Украiни”, буде розгорнута польова кухня, що забезпечить триразовим харчуванням до 300 осiб на добу. Продукти харчування для польовоi кухнi також надасть МБФ “Карiтас Украiни”.