9 Червня 2017

МТОТ приділяє особливу увагу захисту прав жінок-переселенок та співпрацює з міжнародними гуманітарними організаціями в цьому напрямку, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш взяв участь в інтерактивному семінарі, організованому  структурою ООН  Жінки щодо дотримання принципів прав жінок у процесах відновлення та побудови миру.

Виконавчий директор структури ООН Жінки, пані Фумзілє Мламбо-Нгкука, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, пан Вадим Черниш відкрили семінар, присвячений ролі жінок-переселенок та жінок з приймаючих громад у процесах відновлення та побудови миру.

DB0YzhqXUAA2urJ

«У розробленому нашим Міністерством Плані заходів та проекті Державної цільової програми з розбудови миру передбачено, що Уряд працюватиме над запобіганням та врегулюванням конфлікту, з урахуванням важливості рівноправної та всебічної участі жінок у процесах з підтримки та сприяння зміцненню миру та безпеки. Зокрема, передбачене проведення інформаційних кампаній щодо протидії дискримінації внутрішньо переміщених жінок,  створення центрів соціальної та психологічної підтримки жінок, які піддаються різним формам дискримінації,  підвищення обізнаності представників органів влади щодо комплексного реагування, аби задовольнити потреби  внутрішньо переміщених жінок та дівчаток. Крім того, спільно з Українським жіночим фондом МТОТ виступив бенефіціаром проекту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», який спрямований на розширення можливостей внутрішньо переміщених осіб, в томі числі жінок та представників місцевих громад через створення робочих місць, а також на підтримку мікро-бізнесу.», – зазначив під час виступу Вадим Черниш.

На думку Мламбо-Нгкука, жінки відігравали активну та рівну роль у суспільному житті України, але їхня участь у процесах прийняття рішень, які стосуються відновлення та планування, залишається незначною.

Водночас, жінки та діти становлять більшість серед внутрішньо переміщених осіб (63%), які переїхали з постраждалих від збройного конфлікту регіонів України. Через переселення жінки стикаються із стигматизацією та різними формами дискримінації. Збройний конфлікт та глибока безпекова, соціальна, економічна та політична криза останніх трьох років поглибила вже існуючі ґендерні нерівності та спричинила нові бар’єри на шляху захисту та реалізації прав жінок в контексті прав людини в Україні.

DB0HWnSWsAAv-O2

«Ця війна докорінно змінила долю українських жінок. Але водночас під час війни відбулися зрушення у поглядах суспільства на роль жінки. Українські жінки – активні учасниці життя країни у різних сферах: від участі у військових діях – до відновлення територій, від волонтерства – до політики і реалізації реформ. Отже, у суспільному житті відчувається необхідність ствердження нарешті рівноправного, – не на словах, а на ділі, – статусу жінки в житті країни» – наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, пані Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Під час заходу жінки, які були змушені залишити свої домівки через збройний конфлікт, продемострували театральну виставу про бар’єри, з якими вони стикаються на шляху до соціальної інтеграції та про те, як їм вдається долати перешкоди і розбудовувати мир у приймаючих громадах.Структура ООН Жінки організовує інтерактивні театральні вистави, щоб надихнути жінок-переселенок на пошук рішень щоденних проблем та на те, щоб ставати агентами змін у своїх нових громадах.

DB3-oCXXoAA02yf

Фото: UN Women