4 Червня 2017

МТОТ спільно з іншими відомствами та гуманітарними організаціями працює над забезпеченням водою Авдіївки

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України в координації з іншими відомствами та гуманітарними організаціями працює над забезпеченням питною водою в м. Авдіївка, Донецької області.

Через обстріли було ушкоджено трубопровод та лінію електропередач, що призвело до зупинки Донецької фільтрувальної станції. Внаслідок цього м. Авдіївка залишилося без водопостачання. Наразі резервуар з водою для потреб міста фактично вичерпаний, поки що відсутня можливість його наповнити. Таким чином, 5 червня Авдіївка може залишитись без води.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наразі  розвозить воду вулицями міста. 6 червня співробітники  Адвентистського Агентства Допомоги та Розвитку привезуть до Авдієвки  5 кубічних метрів води, 9 червня – ще 7 кубічних метрів. Цього обсягу вистачить, щоб заповнити спеціальні резервуари.

МТОТ проводить консультації з гуманітарними організаціями та місцевою владою, аби без перешкод можна було доправляти воду.

Робота фільтрувальної станції була припинена 1 червня. Причина – пошкодження трубопроводу внаслідок обстрілу біля села Яковлівка неподалік від м. Донецьк. Згодом ремонтна бригада провела зварювальні роботи і трубопровід був запущений.

Проте 2 червня була пошкоджена лінія електропередач, внаслідок чого фільтрувальна станція була знеструмлена. 3 червня представники енергетичної компанії оглянули лінію та виявили пошкодження.

Проте наразі немає можливості провести ремонтні роботи, оскільки працювати у даному районі неможливо без попереднього узгодження з російською стороною. Станом на 11:00 4 червня відповідна заявка не була узгоджена російською стороною у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.