19 Вересня 2017

МТОТ та GIZ готують спільну програму професійного навчання для ВПО

Міністерство та Німецька асоціація міжнародного співробітництва (GIZ) готують програму з перекваліфікації внутрішньо переміщених осіб, відповідно до потреб ринку праці.
За ініціативи німецької сторони розпочато підготовку програми “Професійна допомога ВПО при виході на ринок праці”. Програма передбачає професійні курси, або курси з перекваліфікації внутрішньо переміщених осіб відповідно до потреб ринку праці регіонів в яких вони проживають.
Загалом, проект передбачає три напрямки:
  • короткотермінові підготовчі курси розраховані на термін навчання до двох тижнів;
  • довгострокові курси з перепрофілювання людей, які вже мають певну кваліфікацію, але не можуть знайти за нею роботу;
  • інноваційний напрямок, який передбачає об’єднання зусиль держави, місцевої влади, підприємців та громадськості у пошуках вирішення проблем працевлащтування ВПО.
Проект реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини, розрахований на чотири роки і призначений для впровадження у Харківській, Донецькі, Луганській, Запорізькій та Полтавській областях. На поточний момент вже працюють курси з шиття та програма навчання за напрямком менеджмент проектів.
“Наш мандат передбачає роботу з допомоги переселенцям тільки на підконтрольній Україні території, але програмою, за бажання, зможуть скористатися і мешканці тимчасово непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей”, – сказав керівник проектів GIZ зі сталого розвитку в Україні Беньямін Клінге.
На поточний момент готується до підписання угода між GIZ та Міністерством щодо співпраці у даному напрямку. Завершення формальних процедур планується протягом одного-двох місяців. Після чого, представники неурядових організацій зможуть звертатися з пропозиціями щодо реалізації конкретних проектів.