19 Квітня 2018

МТОТ та GIZ впроваджує проект «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні»

Внаслідок тривалого внутрішнього переміщення громадяни України зіштовхнулися з проблемами соціальної та психологічної адаптації до нових умов проживання. Особливо гостро постає проблема працевлаштування, оскільки, часто, фахові спеціалізації ВПО не користуються високим попитом у регіонах, де вони зараз проживають. Пропозиції щодо освіти та навчання не є достатніми для підвищення рівня працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок конфлікту.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) виступило партнером проекту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» (далі – Проект) у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Метою Проекту є підвищення рівня працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Східній Україні, де велика кількість українських громадян, які внаслідок конфлікту, були вимушені залишити свої домівки.

Ключовим підходом Проекту у вирішенні проблеми є залучення багатьох зацікавлених сторін та організація курсів перекваліфікації, орієнтовних на потреби ринку праці.

Проект реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини, розрахований на чотири роки, і впроваджується у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській та Запорізьких областях, а також на контрольованій Урядом України території Донецької та Луганської областей.

Загалом, проект передбачає три напрямки:

  • Короткотермінові підготовчі курси розраховані на термін навчання до 4-х тижнів (навчання з інформаційних технологій, мовні курси, прикладне навчання тощо);
  • середньострокові курси від 3 до 12 місяців, які будуть впроваджуватися державними або приватними установами та спрямовані на отримання актуальної на ринку праці кваліфікації;
  • створення гнучкого Кваліфікаційного фонду інноваційних проектів, пов’язаних з покращенням умов та можливостей для підвищення рівня працевлаштування людей, постраждалих від конфлікту. Фонд також має на меті створення платформи для співпраці державного, приватного та неурядового секторів.

 

Нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 909-р схвалено Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року, яку було розроблено МТОТ, і в рамках якої, зокрема, передбачено кроки до професійної інтеграції ВПО.

logo