15 Листопада 2017

МТОТ у співпраці із Світовим банком планує надати підтримку Координаційному центру допомоги ВПО, ветеранам АТО та членам їх сімей в Кривому Розі

Нещодавно ми опублікували перелік десяти проектів, які шляхом конкурсного відбору були відібрані Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб для подальшого впровадження в рамках реалізації Гранту від Світового Банку «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей».

Одним із таких є проект із Кривого Рогу.

У Кривому Розі на базі Криворізького економічного інституту діє Координаційний центр допомоги внутрішньо переміщеним особам і ветеранам АТО та членам їх сімей, який створено менше року тому спільними зусиллями місцевих волонтерів, самих же внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО.

На сьогодні в Центрі уже надають безоплатну первинну правову допомогу, організовано можливість безкоштовно відвідувати басейн та тренажерну залу, а також створено музей героїв АТО.

Даний Центр, як і більшість подібних в Україні, діє за рахунок ентузіазму засновників, проте за підтримки місцевої влади Центр зміг взяти участь у вищезазначеному конкурсі.

В подальшому, за сприяння Світового Банку та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Центр отримає можливість покращити матеріально-технічну базу, привести до ладу приміщення та організувати роботу додаткового персоналу.

Це дасть можливість Центру:

  • надавати допомогу вдвічі більшій кількості цільового населення;
  • надавати допомогу людям з обмеженими можливостями руху, зокрема, тим, які вимушені переміщатися на візках;
  • здійснювати фізіологічну реабілітацію шляхом надання послуг реабілітаційного масажу та реабілітаційної гімнастики;
  • проводити масові заходи: громадські збори, форуми, семінари, концерти для дітей із сімей ВПО та ветеранів АТО;
  • створити ко-воркінг.

З метою обговорення деталей подальшого процесу реалізації та підготовки відповідних документів 13 листопада Кривий Ріг з офіційним візитом відвідали координатор субпроектів Зураб Маісурадзе та спеціаліст з контролю та оцінки Олександр Жиганов.

«До команди Центру, ідейним лідером якої є директор Криворізького економічного інституту є Шайкан Андрій Валерійович, входять місцеві волонтери, внутрішньо переміщені особи та ветерани АТО, які є єдиним дружнім колективом. Сьогодні вони вразили нас своїм ентузіазмом та натхненням. Ці люди вже зробили багато і можуть зробити ще більше. Ми раді, що реалізуючи проект, маємо можливість допомогти і бути корисними для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО та членів їх сімей.

Ми також мали можливість поспілкуватися із головою Центрально-Міської районної у місті ради Нєженцевим Сергієм Володимирович, який запевнив, що місцева влада на усіх рівнях надаватиме необхідну підтримку для належної реалізації проекту» – Зураб Маісурадзе.

DSC_2974
DSC_2991
DSC_3018
DSC_3055 (1)
DSC_3028
DSC_3033