9 Червня 2017

МТОТ вітає ініціативи Ради Європи у сфері протидії дискримінації внутрішньо переміщених осіб

Заступник Міністра Георгій Тука взяв участь у семінарі «Заборона дискримінації у контексті внутрішнього переміщення», який відбувся 9 червня у Києві за підтримки Офісу Ради Європи в Україні та УВКБ ООН.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України зацікавлене у співпраці з міжнародними організаціями, зокрема з Офісом Ради Європи в Україні, для упередження виникнення випадків дискримінації внутрішньо переміщених осіб, – зазначив Георгій Тука під час виступу.

19074015_1358152704238974_1902688066_n

«Все більше людей залучається до боротьби з дискримінацією – це тішить. Відповідно до статистичних досліджень, для мене це відкриття, але кількість  людей які зіткнулися з дискримінацією як внутрішньо переміщені особи, зросла. Нам потрібна дискусія, яка дасть розуміння – як боротися з цією проблемою. Де найчастіші випадки дискримінації? Під час вступу до ВНЗ? В медичних установах? Дитячі садки чи школи? Конкретні рекомендації в конкретних питаннях – smartзадачі, до вирішення яких Міністерство буде долучене», – сказав Георгій Тука.

У свою чергу Радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олеся Цибулько наголосила, що необхідно боротися із стереотипами щодо переселенців.

«Дискримінацію відчувають як внутрішньо переміщені особи, так і всі мешканці Донбасу, починаючи із спроби винайняти житло, закінчуючи спілкуванням з держустановами. Дослідження демонструють, що 65% людей формують своє ставлення до ВПО, ґрунтуючись на інформації зі ЗМІ. При чому ті люди, які мали досвід особистого спілкування з ВПО, демонструють більш позитивне ставлення до переселенців. Це свідчить про невідповідність стереотипу переселенця, створеному в ЗМІ, реаліям життя», – підкреслила радник Міністра Олеся Цибулько.

Георгій Тука також наголосив, що МТОТ наразі проводить серйозну роботу для мінімізації подібних випадків.

19075138_1358152814238963_582466488_n

 «Питання дискримінації піднімається постійно. У нас тривають дискусії з іншими урядовими інституціями щодо процедури верифікації. Ми, як державний орган, постійно намагаємось спростити всі процедури для внутрішньо переміщених осіб.  Особисто для мене – абсолютно безглузде питання неможливості для переселенців брати участь у місцевих виборах. Відповідний законопроект, який вирішує цю проблему, уже в комітетах Ради. Сподіваюсь, що восени ми побачимо процедуру його ухвалення», – наголосив заступник Міністра.