5 Грудня 2018

МТОТ за підтримки Швейцарії реалізує пілотний проект з протимінної діяльності в Луганській області

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України за підтримки Швейцарської конфедерації реалізує пілотний проект «Підвищення спроможності Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України щодо здійснення координації програм з протимінної діяльності та розвиток місцевого потенціалу з планування, координації, управління та реалізації проектів з гуманітарного розмінування» у Попаснянському районі Луганської області. Метою проекту є інформування громадян, що проживають на території поблизу лінії зіткнення, про протимінну діяльність, правила поведінки в ситуаціях, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами, про ризики і наслідки таких ситуацій.

Міністерство залучає до активної співпраці місцеву владу, органи місцевого самоврядування та представників громади з метою повідомлення населення про мінну небезпеку, про підозрілі та небезпечні території, збір і узагальнення інформації про постраждалих від мін і ВНП для подальшого надання допомоги.

Засідання Координаційної групи з протимінної діяльності при Попаснянській РДА відбулось 28 листопада. Говорили про етапи проведення проекту, результати, успіхи та нагальні потреби.

Нині у Попасній, Золотому і Гірському отримують інформацію про мінну небезпеку понад три тисячі мешканців, серед них школярі, співробітники підприємств, які безпосередньо працюють на територіях поблизу лінії зіткнення тощо. Також МТОТ у співпраці з ДСНС було розроблено інформаційні матеріали про правила поводження з вибухонебезпечними предметами.

За результатами нетехнічного обстеження було виявлено три ймовірно небезпечні ділянки загальною площею понад 70 га на території міста Гірське у Луганській області. Ці території потребують подальшого технічного обстеження та маркування небезпечних зон.

Наразі МТОТ продовжує координувати реалізацію проекту, зокрема дії щодо технічного обстеження територій, які були визначені ймовірно небезпечними.