23 Січня 2018

МТОТ звітує про роботу за 2017 рік

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України проводить брифінг на тему «Підсумки роботи МТОТ за 2017 рік»

Брифінг відбудеться о 13.15 годині 24 січня 2018 р. в ІА «УКРІНФОРМ»

Одне з головних завдань МТОТ – це координація дій Уряду  щодо підтримки територій, які зазнали негативного впливу внаслідок збройної агресії на території України, людей, які залишились без житла або вимушені були його залишити, всебічного сприяння повернення окупованих територій під контроль України тощо.

 Спікери презентації:

 Георгій ТУКА – заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

 Ірина Калупаха – начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва

 Під час презентацій буде надано інформацію стосовно регулюючих документів, прийнятих урядом України, досягнення у процесі реалізації рішень та висвітлено проблемні питання.

Зокрема, мова йтиме про документи, головним розробником яких є МТОТ:

 «Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року» схваленої Урядом України 15.11.2017 р. № 909-р;

«Державну цільову програму відновлення та розбудови миру в східних регіонах України», затверджену постановою КМУ від 13 грудня 2017 р. № 1071, яка ґрунтується на трьох стратегічних складових: відновлення інфраструктури, економічне відновлення, розбудова миру та соціальна стійкість;

 «План заходів реінтеграції окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», головна мета якого є допомога громадянам України, які залишаються на непідконтрольних українському Уряду територіях, посилення довіри до України, єдність держави, затверджений розпорядженням КМУ від 11 січня 2017 р. № 8-р.

Під час презентації буде оприлюднено результати виконання Урядом основних завдань плану:

 • Протидія корупції на КПВВ
 • Врегулювання законної діяльності українських підприємств на НКТ
 • Доступ громадян до українських товарів
 • Психологічні, юридичні, соціальні послуги для українців з НКТ
 • Удосконалення процедур перетину лінії зіткнення
 • Відкриття державних сервісних центрів
 • Відновлення українського телерадіомовлення на НКТ
 • Сприяння наданню гуманітарної допомоги хворим на НКТ
 • Залучення дітей з НКТ до спортивних змагань
 • Сприяння відновленню культурного простору України
 • Захист дітей в зоні конфлікту
 • Забезпечення доступу дітей з НКТ до української освіти

26 квітня Уряд України прийняв постанову «Про утворення Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні та визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2000 р. № 1157», якою затвердив новий склад Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні і якою  передбачено врегулювання питань у спеціальній галузі міжнародного права «міжнародне гуманітарне право» (МГП).

Прийняття постанови – це важливий крок до забезпечення належного виконання норм МГП на території України, що є одним із найпотужніших інструментів міжнародного співтовариства для збереження безпеки та гідності людей під час війни, і який обмежує методи та засоби ведення воєнних дій,  прагне захистити тих, хто не бере або перестав брати участь у воєнних діях.

Також завдяки постанові КМУ від 4 жовтня 2017 р. № 769, якою визначено Порядок використання субвенції, сьогодні можна говорити про перші відчутні результати щодо надання у тимчасове користування житла ВПО, відкриття Центрів з надання адміністративних послуг (ЦНАП), покращення інфраструктури, удосконалення виробництва тощо.

МТОТ, як головним розпорядником субвенцій, організовано робочу поїздку Міністра Вадима Черниша до Донецької та Луганської областей 24-26 січня, під час якої заплановано ряд заходів для вивчення ефективності використання субвенцій місцевими бюджетами, які надаються на умовах співфінансування.

Дата та час проведення: 24 січня 2018 р.  з 13:15-14:45 год.

Адреса: ІА «УКРІНФОРМ», Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16