26 Квітня 2018

Ми докладаємо максимальних зусиль для збереження зв’язків з мешканцями окупованих території АР Криму, – В. Черниш

Нещодавно Уряд України затвердив план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.  Затвердження цього документу свідчить про те, що Україна не відмовляється від своїх громадян, які проживають  на окупованих територіях, і буде робити усе можливе для їх реінтеграції.

Про це заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в ході прес-конференції присвяченій ухваленню Кабінетом Міністрів України розпорядження “Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя”.

IMG_2671“Ми очікуємо, що це буде не тільки план нашого міністерства, а всіх без виключення органів влади, тому, що це наше спільне завдання. Ми готуємось до повернення окупованих територій, ми маємо план щодо підтримки зв’язків з населенням окупованих територій, але зараз найголовніше це – питання безпеки. Ми знаємо, що там величезний військовий контингент, величезна репресивна машина і поки українська влада не повернеться на ці території, ми сподіваємось, що наші міжнародні партнери продовжуватимуть свою політику таким чином, щоби Російська Федерація нарешті прийняла рішення про виведення своїх військових та репресивних органів, а ми змогли розпочати процес перехідного правосуддя, щоб отримати контроль над тимчасово окупованими українськими територіями”, – заявив Вадим Черниш.

За словами Міністра, Україна має бути готовою швидко відновити діяльність органів влади та налагодити ефективну роботу з громадянами одразу після повернення контролю над нині окупованими Російською Федерацією територіями. А поки цього не відбулося, докладати максимальні зусилля для збереження зв’язків з мешканцями Криму. Саме на це і спрямований ухвалений Урядом документ.

Зокрема, Планом визначені конкретні органи державної влади, які відповідають за його виконання, передбачений механізм взаємодії між цими органами, а єдиним координаційним органом, який є відповідальним за виконання Плану перед Кабінетом міністрів, визначено МТОТ.

IMG_2631

“Метою плану є забезпечення прав і свобод, як внутрішньо переміщених осіб, так і громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, а також реінтеграцію цих територій та їх населення в єдиний конституційний простір нашої держави. На цьому шляху влада бере на себе зобов’язання щодо надання підтримки мешканцям Криму, підтримки зв’язків, надання необхідної допомоги; полегшення доступу до медичних послуг на підконтрольній Україні, освіти та культури. Також, передбачається робота щодо захисту громадян, які зазнали утисків у Криму, захисту культурної спадщини, розбудова КПВВ та транспортної інфраструктури для полегшення доступу на підконтрольну територію України”, – розповів Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі.

З цією метою планується організація відпочинку дітей у таборах патріотичного спрямування, адаптація дітей-ВПО та їх батьків у навчальних та соціальних закладах, оздоровлення та відпочинок дітей в різних регіонах України, проведення спортивних заходів з залученням учасників та команд з Криму.

У медичній сфері передбачається налагодження видачі безоплатних або пільгових ліків, покращення роботи медичних закладів Херсонської області з урахуванням збільшення кількості осіб, яких вони обслуговуватимуть, та впровадження електронної черги, проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної кампанії.

У сфері освіти передбачені підтримка та розвиток дистанційного доступу до навчання та екстернату, розвиток переміщених навчальних закладів, залучення мешканців Криму до міжнародних та всеукраїнських конкурсів та олімпіад, забезпечення доступу до літератури українською мовою та мовами корінних народів, надання пільгових державних кредитів на навчання.

IMG_2664

“Ми дуже чекали на ухвалення цього документу Кабінетом Міністрів і можу запевнити, що в усіх розмовах з нашими міжнародними партнерами завжди говорили про те, що ми спільно з МТОТ працювали над цим Планом, що ми схвалюємо роботу МТОТ і просили їх надати свою підтримку цій роботі, аби цей документ все ж таки був ухвалений Урядом. Ми раді, що низка громадських організацій були долучені до розробки цього плану і більшість їх рекомендацій були включені до остаточного варіанту документу”, – зазначила Голова правління громадської організації «Крим СОС» Таміла Ташева.

IMG_2647

“Цей План вирішує соціогуманітарну та управлінську частину загальної стратегічної мети –  деокупації і повернення Криму, а деякі питання, які в ньому прописані, раніше взагалі не були актуалізовані. Фактично, він оприлюднює наміри держави комплексно працювати за цими напрямками і дає відповідь, як Україна буде поводитись відносно своїх громадян у Криму”, – розповіла Керівник програми підтримки демократичних процесів аналітичного центру «Український незалежний центр політичних досліджень» Юлія Тищенко.

Нагадаємо, документ був розроблений МТОТ та представлений громадськості у березні 2017 року, після чого були тривав процес збору пропозиції щодо його вдосконалення від громадських організацій. Після їх врахування документ був переданий на погодження з усіма зацікавленими органами державної влади. 28 березня 2018 року Уряд ухвалив розпорядження № 218-р “Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя”.