15 Червня 2017

Ми розбудуємо мережу фахівців, які визначать правильні дії країни в умовах конфлікту, – В. Черниш

15 червня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш взяв участь у круглому столі, присвяченому обговоренню нової магістерської програми “Врегулювання конфліктів та медіація” у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського».

DSC_0244

«Головний ресурс України – інтелектуальний потенціал. І він досі не мобілізований. Ми розбудуємо систему, мережу фахівців, які зможуть визначити правильні дії країни під час агресії та збройного конфлікту. Наші партнери – уряди Британії, Швейцарії, а також Федеральна вища технічна школа Цюріха і Київський політехнічний інститут ім. Сікорського. Студенти, які оберуть цю спеціалізацію, дадуть майбутнє нашому суспільству», – сказав Вадим Черниш.

Британський посол Джудіт Гоф зазначила, що дана програма це важливий крок Міністерства. В подальшому він забезпечить безпеку та стабільність в країні. Вона також додала, що Британія спрямувала на роботу в східні регіони України понад 14 мільйонів фунтів з Фонду подолання конфліктів, сприяння стабільності і безпеці.

Радник Міністра, дипломат і колишній журналіст який висвітлював конфлікт на території колишньої Югославії (Швейцарія) Норберт Рюче у свою чергу зазначив, що жодна держава не має механізмів скопіювати чужий досвід у вирішенні конфлікту.

«Я хочу поділитись напрацюваннями у питаннях, які виникали у переговорному процесі між Белградом та Приштиною. Дебати з історичних питань, пошуки винних, звинувачення хто, коли, що мав зробити, хто кому що винний йшли на всіх рівнях. У маленьких ресторанах, в локальних парламентах, на національному та державному, навіть міжнародному рівні. Ми повинні готувати експертів, які готові працювати не лише на найвищому рівні, але й в регіоні, селах, університетах, школах, на підприємствах», – сказав він.

DSC_0239

 «Які кар’єрні очікування для студентів? Це посади в різних структурах ООН, неурядові організації, органи державної влади, освітні центри, школи, університети, приватний сектор, також важливо писати на цю тему дисертації та інші наукові роботи», – додав Шон Лоугна, політичний економіст і колишній радник міністерства у справах біженців і вимушених переселенців в Грузії і делегації ЄС в Туреччині під час кризи сирійських біженців, радник Міністра (Великобританія).

У свою чергу тимчасовий повірений у справах Посольства Швейцарії в Україні Крістоф Шпеті наголосив, що Швейцарія всесвітньо відома як нейтральна країна. При цьому вона приділяє багато уваги гуманітарним місіям по всьому світу, а «пропаганда миру», як місія, записана у Конституцію Швейцарії. З огляду на це Швейцарія готова підтримувати прагнення України розширювати свій потенціал у сфері розбудови миру та врегулювання конфлікту.

DSC_0230