22 Грудня 2017

«Ми всі один народ, одна велика Україна і мусимо допомагати один одному», – Георгій Тука під час круглого столу

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука взяв участь у круглому столі на тему «Реінтеграція Донбасу: що зроблено у 2017 році». У заході також взяли участь представники центральних органів влади, народні депутати, громадські організації та експерти.
 
Головною темою обговорення був стан виконання Плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 р. № 8-р.
Під час заходу Георгій Тука повідомив гостям про реалізацію основних напрямків діяльності МТОТ, зокрема про суттєве зменшення черг та проявів корупції на контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ), у тому числі про збільшення у 1,5 рази кількість звернень про спроби підкупу.
21.12.2017 УкрІнформ Тука-4
«Багато було нарікань щодо переліку особистих речей, які можна перевозити через КПВВ, що психологічно не зближало нас з громадянами, які живуть на непідконтрольних Україні територіях. Більшість цих питань вже вирішено, а також налагоджується інфраструктура на пропускних пунктах, запроваджено ряд проектів,  спрямованих на вирішення житлових питань ВПО та суттєво збільшилась кількість звернень від громадян з НКТ щодо отримання юридичних і медичних послуг– до 28 тис.», – зазначив Георгій Тука.
Також, заступник Міністра відзначив, що завдяки скерованим діям МТОТ, на непідконтрольні території направлялася гуманітарна допомога від міжнародних організацій для лікування діабету, туберкульозу та ВІЛ-інфікованих людей.
«Від UNICEF Ukraine відправлено ліки для 8 000 осіб інфікованих ВІЛ, Alliance for Public Health – для 500 пацієнтів, хворих на туберкульоз, Міжнародний Комітет Червоного  Хреста в Україні – 550 000 ампул інсуліну в Донецьку область і 600 000 в Луганську, а також реалізовано багато інших проектів гуманітарної допомоги. Міністерство готує детальний звіт про виконання Плану заходів, який буде оприлюднено на початку наступного року», – зазначив Георгій Тука.
Загалом присутні погодилися з тим, що не зважаючи на велику кількість нагальних  проблем  2017 рік став стартом для їх вирішення.