14 Липня 2017

Ми задоволені рівнем співпраці з ЄС, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та Віце-президент Європейської Комісії з  фінансової стабільності та фінансових послуг  Валдіс Домбровскіс в рамках візиту в Донецьку область відвідали Опорну школу № 58 в смт Талаківка, де реалізуються проекти Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та УВКБ ООН, а також маріупольський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Опорна школа в смт Талаківка отримала від УВКБ ООН та ЮНІСЕФ допомогу у вигляді канцелярського приладдя, рюкзаків, спортивного снаряддя, фарбу та інші необхідні речі для здійснення косметичного ремонту спортзалу та їдальні. Крім того, жителям смт. Талаківка, та с. Гнутове були надані гігієнічні набори та теплі речі, також на території Талаківської громади працювали психологи від ЮНІСЕФ.

школа5скільки школа розташована неподалік лінії зіткнення, говорили, зокрема, й про протимінну безпеку:

“Ми спільно з ДСНС та ОБСЄ працюємо над складанням тем уроків для дітей різного віку, розробкою наочних посібників, макетів і т.д. Для цього використовується методологія, яку ми запозичили з інших зон конфліктів. Також, до цієї роботи долучені всі міжнародні гуманітарні партнери, які профінансували виготовлення попереджувальних табличок, книжок, ми бачили як проводяться тематичні заняття. Тут, насправді, багато зроблено завдяки місцевому управліннюосвіти, тобто, місцева влада працює, наскільки їй дозволяє законодавство”, – зазначив Вадим Черниш.

школа7

Також Міністр та Єврокомісар відвідали маріупольський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, створеного за підтримки Представництва ЄС в Україні. Спортивне обладнання, меблі, техніку для Центру допомогали придбати різні організації-партнери, зокрема, ЮНІСЕФ. Тут отримують допомогу: гуманітарну, психологічну, юридичну тисячі осіб, адже в місті живуть сотні сімей переселенців, які потребують такої підтримки.

«Ми дуже задоволені рівнем співпраці з ЄС. По-перше, оцінки які робилися іще в 2014 році, прогнози, які робилися, аби допомогти українському Уряду у відновленні, були зроблені за допомогою ЄС, велика кількість гуманітарних проектів були реалізовані за допомогою ЄС, тепер реалізовуються проекти і у сфері відновлення. Звичайно, ми не можемо це робити поблизу лінії зіткнення, тому що постійно є загроза ушкодження, але дуже велика кількість проектів дійсно стає можливою. Ми надзвичайно задоволені тим, що маємо таких друзів і таку підтримку від наших партнерів», – зазначив Вадим Черниш.

DEsDashWsAIVkQd

«Цей візит щиро переконав мене, що ми маємо продовжувати нашу співпрацю з Україною, маємо і надалі надавати нашу підтримку Україні, а також докладати зусиль для мирного вирішення конфлікту і робити все можливе для надання допомоги Україні для збереження її суверенітету та територіальної цілісності. Ми також повинні робити усе можливе для підтримки громадян, які проживають на цій території, як щодо гуманітарної допомоги, так і допомоги, спрямованої на раннє відновлення.», – сказав Валдіс Домбровскіс.