28 Листопада 2018

На засіданні Уряду обговорили можливість надання державної допомоги військовополоненим з Керченської протоки

Сьогодні, 28 листопада 2018 року, на засіданні Кабінету Міністрів України було приділено велику увагу питанню можливості виділення військовополоненим державної допомоги

В першу чергу мова йшла про 24 українських військовослужбовців ВМС ЗСУ, які потрапили до полону Російської Федерації 25 листопада в Керченській протоці.

У своєму виступі Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш повідомив, що МТОТ розроблено дві концепції вирішення питання щодо надання можливості військовополоненим отримати кошти для відшкодування витрат, зокрема на правову допомогу.

Вадим Черниш також звернув особливу увагу на важливості прийняття в найкоротші строки профільного закону, який би врегулював усі питання щодо захисту і забезпечення прав та інтересів, соціальної реабілітації осіб, незаконно позбавлених особистої свободи агресором:

«В країні до цього часу на законодавчому рівні питання політичних в’язнів не врегульоване. Вирішувати питання лише постановами Кабінету Міністрів України чи наказами окремих міністерств неправильно. Прийшов час прийняти відповідний закон. На розгляді Парламенту знаходиться 6 таких законопроектів»