11 Квітня 2018

Не зброя, не війна, а мир – наше спільне майбутнє, – литовський Прем’єр Саулюс Скверняліс

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш супроводжував під час візиту на схід делегацію з Литви, на чолі з Прем’єр-міністром Саулюсом Сквернялісом.
Вадим Черниш та литовська делегація відвідали Авдіївку, Донецької області, де досі чути постріли, адже місто розташоване в майже трьох кілометрах від лінії зіткнення. До складу делегації, окрім Прем’єр-міністра пана Скверняліса увійшли Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, Віце-міністр закордонних справ Дарюс Скусявічус та інші. Супроводжували гостей  Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.
Незважаючи на страшні наслідки війни, люди не залишають своє рідне місто та власні домівки. Зусиллями місцевої влади у мешканців є світло, вода, тепло, тут працюють сервісні служби. Делегація побувала біля символічного будинку, який було обстріляно, тим не менш, люди продовжують у ньому жити.
Також делегація відвідала відремонтовану на кошти Уряду Литви станцію швидкої допомоги в м. Авдіївка. На відновлювальні роботи станції швидкої допомоги в рамках гранту було виділено 40 тис. євро.
Крім того, в рамках візиту відбулася зустріч в військовими та волонтерами, яким гості з Литви передали гуманітарну допомогу від Уряду Литви та благодійної організації Blue/Yellow.
Також делегація відвідала відкриття дитячого майданчику в м. Авдіївка, облаштованого коштом литовських громадян, зібраних Blue/Yellow, а також відвідала міську школу №5.
Міністр Вадим Черниш подякував місцевим мешканцям за приклад стійкості та життєрадісності:
«Ви подаєте приклад усім нам, як слід долати усі труднощі і любити своє місто навіть в таких жахливих умовах. Дякую також нашим друзям з Литви, які надають допомогу українцям, які залишаються в зоні конфлікту. Я знаю, що і обласна адміністрація, і Уряд, за сприяння міжнародних партнерів роблять усе, аби громади на сході залишалися стійкими. Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман доручив мені взяти участь у цій поїздці, він відвідував Авдіївку і зазначав, що це місто залишатиметься в зоні його особливої уваги», – зазначив Міністр.
«Уряд Литви та наш народ політично та в різний спосіб підтримують Україну, і мета нашого візиту в тому, аби виявити цю солідарність. Висловлювати занепокоєність – просто, але потрібно бути тут з вами, відчувати і бачити, що відбувається вздовж лінії зіткнення. Важливо бачити, що у ХХІ столітті, в центрі Європи є житлові будинки, які постраждали від прямих танкових ударів. З іншого боку, є віддані люди – волонтери, небайдужі громадяни різних країн, які відновлюють цю територію. За цим – майбутнє. Не зброя, не війна, а мир – наше спільне майбутнє. Литовські громадяни активно жертвують кошти, аби допомогати українцям – ми збираємо гуманітарну допомогу  – від медичних препаратів, обладнання та військових засобів до одягу та взуття.», – сказав під час виступу Прем’єр-Міністр Литви Саулюс Скверняліс.
Dae8nZ1W0AAN6Oe
Авдіївка волонтери
Авдіївка люди
Авдіївка люди2
Авдіївка швидка
Авдіївка ще
Авдіївка делегація
Авдіївка волонтерки
Авдіївка1
Авдіївка діти
Авдіївка дітки
Авдіївка дітлахи
Авдіївка швидка Литва
ділашки
Авд діт