13 Червня 2017

Необхідно зареєструвати законопроект про політв’язнів у ВР протягом поточної сесії, – Ю.Куркчі

12 червня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулося перше засідання експертної групи з доопрацювання проекту Закону України «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та умови і порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг».

На даному етапі виник ряд питань щодо механізму надання соціальної допомоги та критеріїв, за якими надаватиметься статус «політичного в’язня». В даному законі також важливо прописати, що на території анексованого півострова особа могла бути позбавлена волі не лише органами РФ, але й іншими незаконними угрупуваннями, наприклад так званою Народною Самообороною Криму. Йдеться про те, аби дія закону охоплювала весь період анексії Криму, починаючи з 20 лютого 2014 року.

«Нам необхідно якнайшвидше доопрацювати цей законопроект. Тоді ми зможемо зареєструвати його на поточній сесії Верховної Ради. Головна задача сьогодні – надати соціальну допомогу політв’язням та їхнім родинам», – зазначив Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі під час засідання експертної групи.

Слід говорити про дві можливі категорії соціальних виплат: матеріальна допомога сім’ям тих, хто наразі ув’язнений і потребує її для виживання сім’ї, та грошова компенсація сім’ям тих, хто вже на волі, але був ув’язнений певний період.

Нагадуємо, що Міністерство продовжує отримувати пропозиції та зауваження до проекту Закону від представників експертного середовища та громадськості до 21 червня на електронну адресу: crimea@mtot.gov.ua