15 Травня 2018

Нові методи протидії агресору у невійськовій сфері, які можуть запропонувати науковці, повинні стати дороговказом державної політики, – Вадим Черниш

В Національному технічному університеті Україні «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відкрилася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Правове регулювання суспільних відносин на шляху до сталого розвитку», співорганізатором якої є Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ).

Відкрив пленарне засідання VIII Міжнародної науково-практичної конференції «Правове регулювання суспільних відносин на шляху до сталого розвитку» Міністр Вадим Черниш.

«Ми раді успішному партнерству держави та наукового співтовариства, адже такі складні виклики, як реформування правової бази в умовах конфлікту неможливо вирішити без консолідованих інтелектуальних та практичних зусиль. Сьогодні Україна може запропонувати країнам світу вивчення унікального досвіду вирішення багатьох серйозних проблем безпосередньо під час конфлікту. Мета РФ  – зробити крихким українське суспільство, тому ми повинні об’єднати політиків, наукову спільноту, громадянське суспільство по всіх напрямках в питанні протидії агресору. Необхідно ефективно відповідати і у військовій площині, і політичній, і економічній, і соціокультурній.», – зазначив Міністр під час виступу.

Вадим Черниш також зазначив, що МТОТ залучає науковців до спільної роботи, аби сучасні актуальні дослідження допомагали державі протидіяти загрозам у невійськовій сфері. Нові методи такої протидії мають базуватись на сучасних підходах міжнародних практик та міжнародного гуманітарного права та стати дороговкази для усіх українських політиків, – зазначив Міністр.

Декан Факультету соціології і права Анатолій Мельниченко, в свою чергу, подякував Міністерству за співпрацю в різних напрямках, адже цього року в кооперації з МТОТ Університет випускає першу групу магістрів за спеціальністю «Врегулювання конфліктів та медіація». В рамках пленарного засідання Анатолій Мельниченко прочитав доповідь на тему «Трансформування правової свідомості як запорука ефективного врегулювання конфліктів».

Також на конференції виступив радник Міністра Олександр Левченко, який розповів присутнім історію укладання Ердутської угоди в Хорватії часів конфлікту, коли вдалося мирним шляхом реінтегрувати територію Східної Славонії. Він провів аналогію з Мінськими домовленостями, як однією з можливостей мирної реінтеграції окупованих територій України.

Під час конференції, в контексті конфлікту на сході України будуть висвітлені такі теми, як поліцейські місії та порядок їх формування, правосуддя перехідного періоду та інші.

Конференція триватиме до 20 травня в НТУ «КПІ ім. І. Сіокрського».