28 Лютого 2017

Обмеження постачання енергетичного вугілля та необхідних компонентів для металургійної галузі вдарить по кожному українцю, – В. Гройсман

Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман провів нараду з представниками металургійної галузі.

Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман вкотре нагадав, що внаслідок так званої «блокади» залізничних шляхів в Донецькій та Луганській областях можуть бути зупинені підприємства, теплові мережі. Тобто, від заполітизованих дій можуть постраждати пересічні громадяни України.

«Обмеження постачання енергетичного вугілля та необхідних компонентів для металургійної галузі вдарить по кожному українцю. В деяких містах може бути призупинено теплопостачання, електропостачання теж під загрозою. Також багато втратить економіка держави, яка вже почала відновлюватися. Один з різновидів російської агресії – енергетичний. РФ прагне знищити Україну як державу і економічно, і соціально. Тому організатори блокади своїми діями підривають українську Незалежність. Наше завдання – повернути Донбас, надра якого належать Україні. Ми будемо робити все можливе, аби мінімізувати енергетичні, економічні втрати та негативні наслідки для громадян України.», – зазначив Володимир Гройсман.

Сім великих підприємств гірничо-металургійної галузі, деякі з яких знаходяться на непідконтрольній українському Уряду території, нерозривно пов’язані між собою виробничим циклом.

Президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Калєнков пояснив, що весь гірничо-металургійний комплекс України це один виробничо-логістичний ланцюг, який тягнеться через підконтрольну та поки що непідконтрольну Україні територію. Усі підприємства сплачують податки та забезпечують надходження валютної виручки до державного бюджету країни.

«Зараз відбувається розрив інфраструктурних логістичних ланцюгів, зміна підходів та постачальників призведе до подорожчання сировини в півтора рази, а в деяких випадках це зробити неможливо. У підприємств не залишається виходу, окрім як скорочення виробництва, або закриття. Це є масштабною катастрофою для української промисловості. Крім того, тисячі працівників залишаться без роботи, тисячі родин – без годувальників.», – зазначив Оленксандр Калєнков.

Довідково:

На непідконтрольній Уряду території знаходяться підприємства, які діють в межах українського законодавства та сплачують податки в український бюджет. Зокрема:

ПрАТ «Єнакієвський коксохімічний завод»

ПАТ «Єнакієвський металургійний завод»

ПАТ «Алчевський металургійний комбінат»

Для прикладу, лише Алчевський металургійний комбінат сплатив минулого року в український бюджет 1,6 млрд грн.

Фото: http://www.isd.com.ua/press/media/gallery.html?gid=1#