16 Лютого 2017

ОБСЄ: У Мінську домовились про відведення важких озброєнь до 20 лютого

Під час зустрічі тристоронньої контактної групи у Мінську була досягнута домовленість про відведення важких озброєнь до 20 лютого. Про це повідомив спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік. Він також відзначив, що ситуація поблизу лінії розмежування залишається напруженою, хоча, спостерігачі і відзначають зниження кількості обстрілів в останній час.

«Минулого разу ми досягли дуже важливого рішення, яке допомогло зниженню напруги, кількості військових дій і призвело до повернення до більш мирного життя цивільного населення», – заявив він підчас виступу за результатами зустрічі.
На цьому фоні, українська сторона оцінює ситуацію на сході України як напружену і наполягає на повному і тривалому припиненні вогню та відведенні важких озброєнь від лінії розмежування з підтвердженням його представниками ССМ ОБСЄ.
«Ми наполягаємо: Мінські угоди мають бути виконані у повному обсязі, включно з Меморандумом від 19 вересня 2014 року», – повідомила за результатами зустрічі речник представника України у Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Вона ще раз підкреслила, що українська позиція залишається незмінною: без виконання цих вимог, а також виведення збройних формувань з території України та вирішення питання щодо контролю над кордоном з Росією «будь-які розмови про вибори, закон про особливий статус окремих районів не мають практичного рішення».

Також вона зазначила, що триває робота із звільнення заручників. Зокрема, вирішено звернутися до Спостережної місії ООН з прав людини з проханням надати посередників при верифікації громадян, які відмовляються повертатися на територію тимчасово окупованих районів в рамках обміну полоненими. Також Україна наполягає на залученні до процесу представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Також, триває робота з стабілізації водопостачання Луганської області. Зокрема, від початку січня запущено дієвий механізм розрахунків за воду поставлену на непідконтрольні території включно із погашенням попередньої заборгованості.