11 Жовтня 2018

Окупаційна адміністрація РФ порушує міжнародне гуманітарне право, позбавляючи права власності цивільне населення

У зв’язку з тим, що окупаційна адміністрація на території окремих районів Луганської області погрожує відібрати житлові приміщення у осіб, які тимчасово залишили територію області, та передати їх членам незаконних збройних формувань та іншим функціонерам окупаційної адміністрації, МТОТ ініціює задіяння міжнародних механізмів для захисту права власності та кримінальне переслідування осіб, причетних до прийняття рішень щодо незаконного позбавлення права власності цивільного населення.

Відповідальною за ці дії є Російська Федерація, оскільки вона безпосередньо керує окупаційними адміністраціями та здійснює загальний контроль в межах окупованих територій.

Такі дії є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Відповідні положення містяться у статтях 33, 147 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 р. Привласнення майна жертв конфлікту, пограбування, і реквізиції заборонені нормами міжнародного гуманітарного права.

Гаазькою конвенцією про закони і звичаї сухопутної війни 1907 р. закріплено офіційну заборону мародерства (ст.28,47) та зазначено, про те, що у місті чи місцевості, навіть у випадку, якщо його взяли штурмом мародерство забороняється.

Міністр Вадим Черниш зазначив, що забезпечення прав і свобод, вирішення гуманітарних питань згідно з положеннями Женевської Конвенції покладається на окупаційну державу.

  «МТОТ ініціюватиме задіяння міжнародних механізмів для захисту права власності населення України, яке було змушене виїхати з окупованих територій. Ми також вже звернулись до правоохоронних органів для проведення розслідування і притягнення до відповідальності осіб, причетних до прийняття рішень щодо незаконного позбавлення права власності цивільного населення» – підкреслив Міністр.