9 Липня 2017

ООН і надалі надаватиме підтримку особам, постраждалим від конфлікту в Україні, – генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш


Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш разом з іншими членами Уряду зустрівся з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, який прибув в Україну з робочим візитом.


Генеральний секретар висловив цілковиту підтримку Уряду України і зазначив, що ООН виступає за повне припинення бойових дій, згідно з існуючими домовленостями. Він також запевнив, що ООН і надалі надаватиме допомогу Україні, аби полегшити життя внутрішньо переміщених осіб та страждання людей, які живуть поблизу лінії зіткнення. Крім того, Антоніо Гутерреш згадав амбітну програму реформ, яку представники Уряду презентували на розширений міжнародній конференції у Лондоні та зазначив, що ООН підтримує Україну на цьому шляху.

Нагадаємо,  5 липня у Лондоні відбулася Міжнародна конференція щодо реформ в Україні, організована спільно урядами Великої Британії та України. В рамках конференції було представлено Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду України. У заході взяли участь міністри закордонних справ країн «Великої сімки», ЄС і НАТО, а також представники міжнародних фінансових інститутів і громадянського суспільства.

Слід зазначити, що МТОТ у своїй діяльності спирається на потужний досвід і експертну підтримку багатьох агенцій ООН, які активно долучаються до подолання наслідків збройного конфлікту в Україні, зокрема ПРООН, ОСНА, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, ФАО, МОМ, ВПП тощо.
Зокрема, ведеться спільна робота з УВКБ ООН щодо покращення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду, розташованих вздовж лінії розмежування на сході України, що передбачає:
1) відновлення роботи громадського транспорту через лінію розмежування;  
2) підвищення пропускної спроможності КПВВ;
3) зміцнення кадрового потенціалу КПВВ;  
4) поліпшення умов для людей, які очікують своєї черги на КПВВ;  
5) захист цивільних осіб на КПВВ;
6) створення інформаційної гарячої лінії щодо діяльності КПВВ (часи роботи, перелік необхідних документів)
Вагомою є співпраця в частині підготовки Державної цільової програми з відновлення та розбудови миру в східних регіонах, створення Мультитрастового фонду багатьох партнерів для реалізації проектів, спрямованих на допомогу постраждалим від збройного конфлікту.

Крім того, МТОТ в рамках співробітництва з Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФAO) опрацьовує питання щодо реалізації спільних програм на сході України. Крім того, з ФАО досягнуто попередніх домовленостей щодо експертної підтримки МТОТ в рамках підготовки та подальшого фінансування ряду заходів Державної цільової програми у сільськогосподарській сфері.