24 Листопада 2016

Переговори у Мінську: блокування механізму сплати за воду ОРЛО залишається критичним

Подальше блокування домовленостей, досягнутих у рамках Тристоронньої контактної групи щодо запровадження механізму сплати за воду, спожиту окремими районами Луганської області (ОРЛО), залишається критичним. Про це заявила речник представника України у Групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами засідання у Мінську 23 листопада.

«Такий механізм необхідний для подальших безперебійних поставок води мешканцям усієї Луганської області. Не дивлячись на досягнуті домовленості і створення відповідного механізму, ОРЛО протягом двох місяців не надсилає свого представника для підписання відповідних документів», – йдеться у повідомлені.

Крім того, так і не відбулося заплановане до 23 листопада відкриття КПВВ у Золотому, єдиного автомобільного пропускного пункту в Луганській області.

«Суворо дотримуючись взятих на себе зобов’язань, сьогодні зранку Україна була повністю готова до запуску роботи КПВВ у Золотому. Однак представники ОРЛО продовжують блокувати його роботу. Під час засідання Тристоронньої контактної групи досягнута попередня домовленість про відкриття цього пункту пропуску до 10 грудня. Українська сторона готова до роботи даного КПВВ ще з березня 2016 року», – повідомила Дарка Оліфер.

Як раніше повідомляло Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, через бездіяльність представників ОРЛО понад півмільйона мешканців Луганської області можуть залишитися без води. Така ситуація склалася через систематичне ненадходження платежів за обсяги води, спожиті на непідконтрольній території протягом останніх років. В результаті, борг водопостачального підприємства КП «Попаснянський районний водоканал» за спожиту електроенергію перевищив 121 млн грн і загрожує банкрутством підприємства. Наслідком цього може стати повне припинення водопостачання у регіоні, як на непідконтрольній, так і на підконтрольній українському Уряду території, що призведе до гуманітарної та екологічної катастрофи.