14 Вересня 2017

Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі зустрівся з представниками Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі провів зустріч з представниками Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин.
 
Під час зустрічі Юсуф Куркчі розповів гостям про проблеми освіти, з якими зіткнулися переселенці з Криму, зокрема йшлося про скорочення викладання рідною кримськотатарською мовою, оскільки бракує викладачів у регіонах, де є осередки переселенців з Криму.
DSC_0621«Ми зацікавленні у відкритті у деяких регіонах України освітніх закладів та шкіл з викладанням предметів кримськотатарською мовою. Зараз у Новоалексіївці, що на Херсонщині відкрито перший клас, де дітки отримують знання кримськотатарською мовою і в цьому їх необхідно підтримати», – зазначив Юсуф Куркчі.
Гості виявили зацікавленість та готовність надалі співпрацювати з Міністерством.
DSC_0622«Мета нашого візиту полягає в ознайомленні з новим Законом «Про освіту», ми б хотіли зрозуміти, як він стосується національних меншин, що проживають в Україні, зокрема, кримських татар. Є деякі програми, які ми прагнемо втілити в окремих регіонах», – сказав Політичний радник Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Захід Мовладзе.
Також Юсуф Куркчі нагадав про утиски кримських татар окупаційною владою.
«Наші співвітчизники, які залишились проживати в АР Кримпозбавлені права вивчати історію України, і на теперішній час на території півострова не було надруковано жодної книги кримськотатарською мовою», – зазначив Юсуф Куркчі.