22 Листопада 2018

Уряд прийняв план реалізації стратегії інтеграції ВПО

21 листопада на засіданні кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року» (далі – План реалізації Стратегії інтеграції ВПО), проект якого розроблено МТОТ на виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 909-р «Про схвалення Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року».

Головна мета прийняття документу – забезпечення реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, запровадження довгострокових рішень із врахуванням інтересів приймаючих громад, налагодження ефективної взаємодії між ВПО та органами місцевого самоврядування, усунення будь-яких проявів дискримінації та досягнення соціальної єдності.

Планом реалізації Стратегії інтеграції ВПО передбачено виконання програмних заходів за трьома стратегічними напрямами:

  • вдосконалення механізму подолання бар’єрів в реалізації прав внутрішньо переміщених осіб;
  • спрощення процедури захисту та реалізації майнових прав внутрішньо переміщених осіб;
  • підтримка приймаючих територіальних громад в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Важливо зазначити, що під час розробки проекту Плану реалізації Стратегії інтеграції ВПО, як і під час розробки самої Стратегії, Міністерством проведено глибокий аналіз досвіду іноземних держав щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення, зокрема, Республіки Азербайджан та Республіки Грузії.

Крім того, МТОТ детально вивчено та опрацьовано звіти і пропозиції до проекту розпорядження, що надійшли від представників наукових кіл, міжнародних та національних організацій, а також проведено консультації із зацікавленою громадськістю та погодження з органами державної влади.

Виконання Плану реалізації Стратегії інтеграції ВПО матиме позитивний вплив на інтереси ВПО, які вимушені залишити своє місце проживання через збройну агресію Російської Федерації проти України, тимчасову окупацію, прояви насильства, порушення прав людини тощо, а також буде сприяти всебічній підтримці громад, які прийняли внутрішньо переміщених осіб.