24 Липня 2017

Портал даних – це інструмент контролю за використанням державних і донорських коштів, спрямованих на відновлення Донбасу, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в програмі «Новий день» радіо «Голос Донбасу» прокоментував створення платформи даних для моніторингу соціально-економічних наслідків конфлікту та переміщення в Східній Україні.

геопортал

Портал знадобиться кожному, хто хоче знати, які зусилля і ким саме витрачаються на відновлення регіонів, постраждалих внаслідок конфлікту, – сказав Вадим Черниш під час інтерв’ю.

«Дані, розміщені на цьому сайті, допоможуть не дублювати дії міжнародних партнерів, які надають допомогу Україні, скоординувати роботу центральних та місцевих органів влади для задоволення нагальних потреб кожної з п’яти областей, інформацію про які розміщено на платформі. Це також дозволить економити і не розпорошувати кошти, призначені для відновлення регіонів та реалізації соціально-економічних проектів в областях. Тут можна, наприклад, ознайомитися з об’єктами, які потребують реконструкції, які ремонтуються, і які вже відновлено, побачити, які саме гуманітарні операції здійснюються і були здійснені в регіонах. Відкрита платформа даних стане в нагоді міжнародним організаціям системи ООН, МКЧХ та іншим для розуміння потреб та обсягів вже реалізованих проектів. Умовно, потенційний донор може сидіти у вашингтонському офісі, бачити потреби громад на сході України та ухвалювати рішення про допомогу. Портал даних це також можливість для кожного громадянина стежити за діями влади в цьому напрямку і розуміти де і чому сконцентровані основні проекти», – переконаний Міністр.

Інформація, розміщена на порталі, буде постійно оновлюватися і є офіційними даними звітів центральних та місцевих органів влади та міжнародних партнерів. Отже, до уваги кожного громадянина цілісна картинка не лише потреб постраждалих регіонів, а й діяльності органів влади та міжнародних організацій, спрямованої на полегшення цих страждань. Крім того, значно спрощується робота представників ЗМІ та громадських організацій, адже дані, які було необхідно запитувати в різних державних та недержавних структурах, відтепер розміщуватимуться на одному сайті.

DSC_0359

Нагадаємо, створення унікального порталу даних стало можливим завдяки фінансуванню Уряду Великобританії. Над ним працювали українські спеціалісти, спільно з фахівцями Світового банку та Стокгольмського інституту дослідження проблем миру. Запропонована модель може бути використана для будь-якої країни світу, яка стикається з конфліктами та займається постконфліктним відновленням. Також існує технічна можливість для наповнення платформи даних інформацією з усіх областей України.