7 Грудня 2018

Портал економічного та соціального відновлення – МТОТ проведено цикл навчань для користувачів платформи

З метою підвищення обізнаності користувачів про роботу «Порталу економічного та соціального відновлення»* portal.mtot.gov.ua (далі – Портал), Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), спільно зі Світовим банком, PwC та офісом ООН з координації гуманітарних питань, проведено серію тренінгів для органів місцевої влади

 Як повідомлялось раніше, МТОТ проводить ряд навчань серед органів місцевого самоврядування по користуванню та заповненню Порталу актуальною інформацією. Метою заходів є об’єднання інформації та зусиль Уряду, місцевої влади, міжнародних партнерів та громадськості щодо розбудови миру та надання допомоги територіям, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України, а також сприяння залученню інвестицій і кредитів, у тому числі коштів міжнародних фінансових організацій та міжнародної технічної допомоги.

22 листопада 2018 року  у Харкові відбувся перший етап навчань, другий – 27 листопада у Дніпрі, 29 листопада у Краматорську і Сєверодонецьку – заключний етап, відповідною. Загалом, у тренінгах щодо популяризації Порталу взяли участь 81 представник органів місцевої влади на територіях, що зазнали негативного впливу внаслідок конфлікту на Сході України.

Учасники навчальних заходів – представники органів місцевого самоврядування успішно оволоділи навиками з наповнення Порталу та запропонували консолідувати спільні зусилля МТОТ, міжнародних партнерів та місцевих органів влади у напрямку надання міжнародної технічної та гуманітарної допомоги в рамках функціонування зазначеної онлайн-платформи. Також учасники тренінгу висловили пропозицію створити майданчик для спілкування та обміну досвідом між користувачами Порталу.

Окрім проведеної попередньої роботи щодо популяризації Порталу та циклу навчань для користувачів від органів місцевого самоврядування, МТОТ забезпечено розміщення банеру Порталу на Урядовому порталі та на офіційному веб-сайті Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ.

Міністерство звертається до зацікавленої громадськості та ЗМІ ставати активними користувачами Порталу, адже це дозволить органам влади оперативно реагувати на виклики і проблеми суспільства на сході країни та спрямовувати цільову допомогу міжнародних гуманітарних організацій.

_______________________

*МТОТ спільно зі Світовим банком (The World Bank) та Стокгольмським інститутом дослідження проблем миру (SIPRI) розроблено «Портал економічного та соціального відновлення – сучасної інноваційної онлайн платформи для оперативного моніторингу реалізації проектів, направлених на відновлення об’єктів інфраструктури, та для розвитку і підтримки громад та їх проектів.

Головна мета Порталу – створення єдиної Національної платформи, де буде узагальнюватись вся інформація про потреби постраждалого регіону, програми і проекти, покликані на їх вирішення. Платформа покликана допомогти органам виконавчої влади всіх рівнів, донорам, а в результаті – безпосередньо громадянам, які постраждали від конфлікту. Тут є можливість оприлюднювати та оновлювати актуальну інформацію, узагальнювати її та здійснювати моніторинг на будь-якому етапі.

Функціональні можливості Порталу були презентовані на форумі «Миру та Розбудови» у Стокгольмі (Швеція) та у Штаб-квартирі Світового Банку в Вашингтоні (Сполучені Штати Америки). Близько пів року портал працював у тестовому режимі, в той час як МТОТ проводилась ґрунтовна робота щодо розширення кількості користувачів серед органів державної влади (центральні та місцеві органи влади) з метою створення єдиної бази даних щодо проектів та потреб на територіях, що постраждали від збройної агресії Російської Федерації на Сході країни.