19 Вересня 2016

Порушення прав дітей у самопроголошених республіках на сході України

 Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб нагадує про відповідальність за порушення прав дітей на території тимчасово непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей України.

 Інформація про затримання неповнолітніх незаконними збройними угрупуваннями на непідконтрольній уряду України території східних областей потребує ретельної уваги з боку міжнародних гуманітарних організацій та держав, для яких людина та її права залишаються найвищою цінністю.

 Нагадаємо різні джерела повідомляють, що затримані діти є «диверсантами, керованими українськими спецслужбами», тому їх незаконно утримують під вартою.

 Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права діти належать до категорії цивільних осіб, що перебувають під особливим захистом та мають право на повагу і захист за будь-яких обставин.

 Всі сторони конфлікту повинні утримуватися від використання дітей для безпосередньої участі у збройних діях. В іншому випадку, мають бути вжиті всі можливі заходи для забезпечення їхнього захисту. Незаконне утримання під вартою, приховування деталей щодо місця знаходження, здоров’я та умов, в яких перебувають діти, не кореспондує загальному обов’язку надавати їм захист.

 Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України як центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань застосування норм міжнародного гуманітарного права на території України, закликає міжнародних партнерів сприяти з’ясуванню обставин затримання та перевірці умов утримання дітей під вартою.