6 Грудня 2016

Посилення захисту внутрішньо переміщених осіб обговорювалося у Женеві

З 30 листопада по 2 грудня 2016 року Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та заступник Міністра Сергій Злакоман брали участь у Міжнародній нараді національних комітетів (комісій) з міжнародного гуманітарного права, головною темою якої була: «Посилення захисту в умовах збройного конфлікту в рамках внутрішнього законодавства і політики», яка проходила у м. Женева.

Нарада була організована за підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії та за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Міжвідомчого комітету Швейцарії з імплементації міжнародного гуманітарного права.

Метою заходу було надати національним комісіям з міжнародного гуманітарного права платформу для обміну думками між експертами та обговорення перспектив на майбутнє щодо ролі, діяльності та досвіду таких органів.

Окремо учасники наради обговорили питання імплементації норм зі збереження та захисту культурних цінностей під час збройних конфліктів, посилення захисту медичних служб під час збройних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій, міграції та переміщення всередині країни у зв’язку зі збройним конфліктом з особливим акцентом на посилення захисту внутрішньо переміщених осіб.

«Україна усвідомлює в повній мірі, що внутрішнє переміщення є одним з основних і найбільш тривалих наслідків збройного конфлікту. Україна як держава бере на себе зобов’язання щодо захисту прав переселенців. Для цього нам необхідно створити чітке правове поле з урахуванням територіального підходу. Це допоможе всьому населенню України звикнути до нових реалій і створити взаємну дружню атмосферу як для внутрішньо переміщених осіб, так і для приймаючих громад», – зазначив під час виступу заступник Міністра Сергій Злакоман.

Він наголосив на необхідності поліпшення українського законодавства у відповідності до міжнародних стандартів.

На сьогодні в рамках проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» за ініціативи Міністерства була створена Міжвідомча робоча група з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо захисту прав переселенців.

Від цієї групи очікується удосконалення існуючої та подальша розробка національної нормативно-правової бази, яка надасть можливість вирішити проблеми, пов’язані з внутрішнім переміщенням. Досягнення цієї мети доведе ефективне виконання Україною свого первинного зобов’язання як держави щодо захисту своїх громадян.

«Україна створила базове правове поле для захисту внутрішньо переміщених осіб. Проте, його подальший розвиток не в повній мірі відповідає як міжнародним, так і національним стандартам. Вивчаючи міжнародний досвід і комбінуючи його з національними особливостями, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб докладає усіх зусиль для вирішення цієї проблеми на всіх рівнях», – підсумував Сергій Злакоман.