2 Листопада 2016

Потреби переселенців не обмежуються соціальними виплатами, – Вадим Черниш

chernyshМіністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в ефірі Громадського радіо розповів, зокрема, про підходи в питанні захисту внутрішньо переміщених осіб.

В питанні захисту прав людей, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України і змушені були покинути місце проживання, мають враховуватися міжнародні стандарти та досвід країн, які стикалися зі схожою ситуацією, – переконаний Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

«Сьогодні ми намагаємося вирішувати питання зміни окремих підходів і запропонувати Уряду та всьому суспільству інші способи вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб. А саме: створення умов для пошуку роботи, економічне відновлення, забезпечення доступу до соціальної інфраструктури як місцевим жителям так і внутрішньо переміщеним особам. Окрім соцвиплат у людей існує багато інших потреб», – зазначив Вадим Черниш в ефірі Громадського радіо.

За його словами, Міністерством підготовлений спеціальний план, у якому чітко зазначено, який саме державний орган влади залучатиметься до процесу вирішення проблем переселенців з Донецької та Луганської областей. Для цього потрібно скоординувати зусилля усіх відомств.

За результатами дослідження, проведеного компанією German Advisory Group, частина активних переселенців економічно грамотна – вони обрали регіони, де ситуація на ринку праці сприятлива. Друга частина – люди, які або не можуть знайти роботу за фахом, або не в працездатному віці. Ці особи потребують соціального захисту, компенсацій та гуманітарної допомоги.

«Потрібен не просто список внутрішньо переміщених осіб, а інформація щодо фаху кожного з них, сфери зайнятості та готовності до перекваліфікації», – зауважив Вадим Черниш.

Запис ефіру за посиланням https://hromadskeradio.org/programs/kyiv-donbas/vosstanovlenye-donbassa-problema-ne-tolko-vsey-ukrayny-no-y-evropy-chernysh