31 Січня 2017

Повна блокада непідконтрольної частини Донбасу неможлива фізично, – Ю. Гримчак

Повномасштабна блокада непідконтрольної уряду України частини Донецької та Луганської областей призведе до значних негативних наслідків і для населення на контрольованих територіях. У зоні ризику знаходяться великі промислові центри, передусім, Маріуполь з населенням в понад півмільйона осіб. Про це заявив радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

31784737474_27644ae615_z«Ті, хто виступає за блокаду, мабуть не знають, що воду Маріуполь отримує через непідконтрольні території. І якщо вже повністю рвати всі звязки то, зрозуміло, що першим без води залишиться Донецьк, але другим буде Маріуполь.», – заявив Юрій Гримчак.

За його словами, сценарій за яким розвиватиметься ситуація у разі блокади вже зараз можна побачити на прикладі Авдіївки. 

32248846550_5e997658c8_z«Ви бачили, що в Авдіівці тепер немає світла, опалення і води. Якщо подивитися, то ви побачите, що розрив зв’язків з неконтрольованою територією веде до серйозних наслідків як для контрольованої території, так і тієї, яку поки не контролюємо», – сказав Гримчак.

Крім того Юрій Гримчак заперечив інформацію про те, що Україна веде торгівлю з так званою адміністрацією псевдореспублік. За його словами, Україна справді споживає майже 9 млн тонн вугілля марки «А», видобутого на непідконтрольних територіях, однак всі підприємства, які забезпечують видобуток і доставку вугілля на українські ТЕЦ зареєстровані на контрольованій території та сплачують податки.

«Будь-які фінансові чи інші відносини з окупаційною адміністрацією, яка сьогодні там існує, Україна не підтримує. Всі фінансові операції відбуваються між українськими підприємствами зареєстрованими на підконтрольній території, гроші ідуть по банківській системі України, через українські банки на території нашої держави», – зазначив Гримчак.