20 Січня 2017

План заходів, розроблений Міністерством, повністю відповідає Рекомендаціям народних депутатів, наданих Уряду за результатами Парламентських слухань, – БФ «Право на захист»

Затверджений  розпорядженням Уряду 11 січня 2017 р. План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі – План заходів) розроблений на підставі засад внутрішньої політики, відповідно до Закону України  “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”.

План заходів, розроблений Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повністю відповідає пунктам доручення Кабінету Міністрів України, які були зроблені за результатами парламентських слухань 31 березня 2016 року “Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території у зоні проведення антитерористичної операції”. Верховна Рада України віддала більшість (229) голосів за затвердження Рекомендацій зазначених парламентських слухань.

До переліку рекомендацій ВР в якості доручень Уряду, зокрема, входили такі:

  • розробити та затвердити державну програму, що включатиме положення щодо:
  • самозабезпечення та самозайнятості осіб, які проживають на території Донецької та Луганської областей;
  • профілактики, діагностики та лікування інфекційних захворювань, зокрема вірусних гепатитів, хвороб, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД, у районі проведення антитерористичної операції;
  • стратегії державної інформаційної політики щодо громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій українською владою території в районі проведення антитерористичної операції;
  • підтримки та національно-патріотичного виховання дітей і молоді, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій українською владою території в районі проведення антитерористичної операції;
  • освітньо-гуманітарної політики щодо тимчасово окупованої території та тимчасово неконтрольованої українською владою території в районі проведення антитерористичної операції;
  • забезпечити створення умов та фінансову підтримку подальшого запровадження дистанційної освіти для дітей, які проживають на контрольованій території в районі проведення антитерористичної операції та на тимчасово неконтрольованій українською владою території;
  • забезпечити спрощення процедури отримання паспорта дітям, які проживають на тимчасово неконтрольованій українською владою території, скорочення строку оформлення та видачі такого документа тощо.

Благодійний фонд «Право на захист» проаналізував усі 14 цілей, визначених Планом заходів та 17 завдань, поставлених Урядом для їх реалізації, також 35 заходів, за допомогою яких планується досягти зазначені цілі (див. у прикріпленому файлі):

Аналіз Плану Уряду щодо окремих районів Донецької  та Луганської областей

Виконавцями плану визначені міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, а також Донецька та Луганська облдержадміністрації. Ці органи мають щоквартально звітувати Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб про виконання заходів Плану. МінТОТ, в свою чергу, повинен щороку до 1 квітня подавати в Кабмін зведений звіт про стан виконання Плану заходів.

Документ складається із завдань та заходів, які покликані налагодити діалог в українському суспільстві та мають на меті створення підґрунтя для успішної і швидкої реінтеграції жителів тимчасово непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей після закінчення антитерористичної операції в українське суспільство на засадах поінформованості, терпимості, толерантності і недискримінації.

Як повідомляється на сайті організації, український Уряд вперше за всю історію збройного конфлікту на Сході України визначив чіткий план діяльності щодо інтеграції українського населення, яке вимушено проживає в умовах ізоляції.

Нагадаємо, заходи Плану дій здійснюватимуться за умов упередження, недопущення будь-яких дій, спрямованих на легітимізацію незаконних збройних формувань чи терористичних організацій, що перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, або дій, які можуть бути розцінені (інтерпретовані) як пряме або непряме налагодження контактів з представниками таких незаконних збройних формувань чи терористичних організацій.