6 Лютого 2017

Представник Генсекретаря ООН: Ми вітаємо ухвалення урядового Плану реінтеграції непідконтрольних територій Донбасу

ООН в особі представника Генерального секретаря організації Ніла Вокера вітає ухвалення урядового Плану з реінтеграції тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей. «На наш погляд, План реінтеграції — це прояв поваги до українського народу, до права людей бути українцями і мати переваги від цього.  Я хотів би підкреслити, що деякі елементи Плану справді дуже корисні. Там ідеться про те, як саме можна надати допомогу жителям України, що живуть за лінією розмежування», – заявив Ніл Вокер в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

Зокрема, за словами представника Генерального секретаря ООН, згідно з резолюцією Радбезу ООН 68/262 “Про територіальну цілісність України”, територія яка розташована на сході від лінії розмежування залишається територією України, хоча і тимчасово непідконтрольною уряду. А згідно з вимогами міжнародного права, відповідальність за громадян, які живуть на непідконтрольній території несе в першу чергу уряд України, оскільки вони є громадянами нашої держави і мають отримувати від держави всі ті послуги, що і решта громадян.

«Позиція українського уряду полягає в тому, що якщо він не може надати ці послуги безпосередньо за місцем проживання людей, поза сферою урядового контролю, то їх треба надавати якнайближче до цих регіонів. Мета — полегшити життя всім жителям України, незалежно від того, де вони живуть», – сказав пан Вокер.

Ніл Вокер також зазначив, що така позиція ґрунтується на двох головних принципах з точки зору міжнародного гуманітарного права: це захист прав людини та визнання територіальної цілісності України.

Нагадаємо, раніше підтримку Плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження висловили в Представництві Європейського Союзу в Україні та посольствах країн-членів ЄС, а також  в Агентстві ООН з питань біженців.

З повним текстом інтерв’ю можна ознайомитися за наступним посиланням: http://gazeta.dt.ua/SOCIUM/nil-voker-teritoriya-za-kontaktnoyu-liniyeyu-ce-ukrayina-_.html