2 Грудня 2016

Представник Міністерства взяв участь в операції Держприкордонслужби поблизу Одеського газового родовища

20161201_080644

Представник   Міністерства   з   питань   тимчасово   окупованих   територій   та   внутрішньо переміщених   осіб   України взяв участь у спеціальній морській операції щодо висвітлення обстановки у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, що у Північно-Західній частині Чорного моря.

Операція проводилась у період 30 листопада – 1 грудня за ініціативою Державної прикордонної служби України. Окрім представника  Управління з питань АРК та міста Севастополя Міністерства,  до неї були залучені  представники Служби безпеки України та Національної поліції в АР Крим, Нафтогазу та Чорноморнафтогазу, Прокуратури АР Крим та Військової прокуратури Південного регіону, екологічної інспекції, а також вітчизнян і ЗМІ.

Як повідомляє Держприкордонслужба, на першому етапі операції для проведення повітряної розвідки зазначеного району було залучено літак ВМС України. А вже 1 грудня кораблем Морської охорони «Григорій Куроп’ятников» в 65-ти милях південніше Одеси були виявлені дві самопідйомні бурові установки (СПБУ), захоплен і Росією під час тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.

«У порушення міжнародних правил мореплавання суднокоманди та інші, у т.ч. озброєні особи, що перебували на платформах не відповідали на неодноразові запити українських прикордонників, що подавалися на загальноприйнятому радіочастотному каналі. Окрім цього, російський військовий корабель, який невдовзі підійшов до району Одеського газового родовища, у порушення норм міжнародного морського права здійснював небезпечне маневрування поблизу українського прикордонного корабля. Завдяки вмілим діям нашого екіпажу вдалося запобігти зіткненню кораблів», – йдеться у повідомленні Держприкордонслужби.

Факти порушення російською стороною міжнародного та українського законодавства були зафіксовані представниками відповідних органів та ЗМІ та будуть використані для посилення позицій України в міжнародних судових спорах з РФ.