19 Липня 2017

Представники ОРДЛО блокують проведення моніторингу потенційно небезпечних об’єктів, – В. Черниш

Україна, в ході переговорів у Мінську, регулярно піднімає питання про необхідність створення експертної групи, яка б змогла моніторити стан потенційно небезпечних для людей та довкілля об’єктів, розташованих на тимчасово непідконтрольних Уряду територіях, проте, представники ОРДЛО не дають згоди на вивчення цих обєктів. Про це заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщенизх осіб Вадим Черниш в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Ми неодноразово говорили про створення групи експертів, яка має відвідати кожен з небезпечних об’єктів і реально встановити, що там відбувається. Ми говоримо про повноцінний аналіз, а не поверховий огляд. Якщо мова про затоплення шахт, то має бути проведений аналіз складних гідрологічних моделей; необхідно поїхати подивитись, взяти документацію, частина якої залишаєтсья на непідконтрольній території”, – сказав Вадим Черниш.

Зокрема, за словами Міністра, небезпеку становить об’єкт “Кліваж”, де за часів СРСР намагалися запобігти викидам метану здійснивши ядерний вибух. Зараз відкачування води там не проводиться і невідомо, що відбувається на об’єкті, чи потрапляють туди грунтові води і куди може потрапити радіація. Так само, невідомо в якому стані знаходяться радіаційні відходи “Донецького казеного заводу хімічних виробів”

“Є об’єкти, загроза від яких не пов’язана з радіацією. Наприклад, шахти в районі Первомайська, затоплення яких може призвести до затоплення і шах на підконтрольній території”, – уточнив міністр.

Вадим Черниш також уточнив, що всі нинішні проблеми накладаються на традиційні для Донбасу екологічні проблеми, яким на фоні бойовий дій із зрозумілих причин не приділяють належної уваги. Окрім безпосередніх загроз у вигляді затоплення чи радіаційного забруднення, не менше занепокоєння викликає і якість питної води на Донбасі, неконтрольована вирубка лісів, знищення місцевої флори та фауни, відсутність нагляду над потенційно небезпечними промисловими об’єктами.

Повністю інтерв’ю за посиланням: interfax.com.ua/news/interview/437040.html