10 Березня 2017

Представництво Європейського Союзу підтримує політику Уряду щодо реінтеграції мешканців непідконтрольних територій

В Міністерстві відбулася зустріч делегації Представництва Європейського Союзу з Державним секретарем та керівниками управлінь Міністерства.

Представництво Європейського Союзу в Україні активно вивчає питання розвитку та нагальні потреби східних областей України, а також діяльність, пов’язану з управлінням конфліктами і оцінкою гуманітарної сфери. Державний секретар Сергій Злакоман поінформував гостей про координаційну діяльність Міністерства та повідомив про основні напрямки роботи.

17141697_1050232395111935_335644753_n

«Нам вдалося налагодити взаємодію між нашими міжнародними партнерами і державними органами влади на різних рівнях. Останні події, пов’язані з обстрілами Авдіївки та гуманітарними потребами, які виникли у зв’язку з цим, засвідчили належний рівень такої координації. Щодо напрямку відновлення та відбудови східних регіонів, то слід зазначити, що на останньому етапі знаходиться підготовка відповідної програми. Це комплексний документ, який передбачає реалізацію заходів, спрямованих на відновлення, відбудову інфраструктури та розбудову миру в регіонах, які постраждали внаслідок конфлікту. Хочу наголосити, що тут ми робимо акцент саме на територіальні громади. Наше головне завдання – забезпечити їхню спроможність у вирішенні наявних проблем. Цей підхід збігається з політикою децентралізації, концепція якої зараз реалізується в Україні. Третій аспект: конфліктне та пост конфліктне врегулювання. Подолання напруження між приймаючими громадами та внутрішньо переміщеними особами є нашим ключовим завданням, це надважлива проблема. Адже діяльність Міністерства будується навколо людини, її інтересів, прав та потреб.», – зазначив під час зустрічі Сергій Злакоман.

Заступник директора Європейської дипломатичної служби Люк Девінь запевнив, що й надалі структури ЄС надаватимуть Україні допомогу.

17203710_1050232468445261_2068285227_n«Ми вітаємо План заходів щодо реінтеграції населення непідконтрольних територій та готові допомогти в його реалізації. Ми цінуємо сміливу позицію, яку займає Міністерство в цьому питанні і те, що основою вашої роботи є бажання допомогти людям, які постраждали.», – сказав він.