25 Квітня 2018

Проект «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні»

Восени 2017 року федеральна компанія DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbHза дорученням Уряду Німеччини започаткувала проект «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні». Його мета – підвищення рівня зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) людей,постраждалих внаслідок конфлікту та вразливих верств населеннягромад, які прийняли найбільшу кількість ВПО.

Проект буде реалізовуватися впродовж 4 років у Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Харківській областях та на контрольованих Урядом України територіях Донецької та Луганської областей.

GIZ разом із партнерами з приватного, державного та громадянського сектору працює над створенням ідей інноваційних проектів, які мають на меті покращити вже існуючі механізми на ринку праці і у такий спосіб підвищити зайнятість населення у вищезазначених областях. Передбачається, що до кінця 2018 року у кожній з шести областей буде створено по інноваційному проекту, які буде реалізовано протягом наступного року.На цьому етапі індивідуальна участь зацікавлених осіб непередбачена. Щойно проекти будуть остаточно сформульовані, докладна інформація буде оприлюднена на сайті політичного партнера – МТОТ та сайті GIZ.

На наступному етапі проекту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» зацікавленим особам буде надано можливість пройти коротко- (від 1 до 4 тижнів) або середньострокові курси (від 1 до 12 місяців) підвищення кваліфікації або перекваліфікації. Наразі відбувається вивчення наявних освітніх пропозицій; професій, які користуються попитом на ринку праці та відкритих вакансій у відповідних областях. Для надання освітніх курсів планується залучити партнерів – українську неурядову організацію та міжнародну консалтингову агенцію.

Партнери будуть відібрані у прозорий, конкурентний спосіб. Докладнішу інформацію щодо умов та процесу подачі заявок для участі організацій, які хочуть надавати освітні послуги, буде оприлюднено у другій половині 2018 року. Інформація щодо індивідуальної участі (умови, адреси закладів, спеціальності за якими будуть відбуватися освітні заходи) буде розміщена після відбору партнерів й остаточного погодження формату та програми курсів. Початок надання освітніх заходів заплановано на перший квартал 2019 року.

Подальша інформація щодо впровадження Проекту буде розміщена на сайті МТОТ та сайті GIZ.