7 Вересня 2016

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала досудове розслідування двох кримінальних проваджень щодо справи незаконно затриманого Ільмі Умерова (ОНОВЛЕНО)

23 серпня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України звернулося до Прокуратури Автономної Республіки Крим з проханням перевірки обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 127 «Катування» Кримінального кодексу України стосовно заступника Голови Меджлісу Ільми Умерова, який незаконно утримується на тимчасово окупованій території Кримського півострову та був протиправно поміщений до стаціонарного відділення психіатричної лікарні у м. Сімферополь.

6 вересня Прокуратура Автономної Республіки Крим розглянула звернення Міністерства. За результатами опрацювання та аналізу інформації МінТОТ установлено, що постановою незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» І. Умерова протиправно поміщено до психіатричної лікарні.

Вказану постанову винесено суддею, яка розуміючи, що територія півострову Крим є територією України, на яку відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» поширюються дія Конституції та законів України, погодилася на призначення себе до незаконно утвореного Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим, та будучи головуючою у судовому засіданні, самовільно присвоївши владні повноваження, постановила рішення про протиправне поміщення до психіатричного закладу для проведення нібито стаціонарної судово-психіатричної експертизи Ільмі Умерова.

За вказаним фактом прокуратурою автономії розпочато досудове розслідування двох кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 151 Кримінального кодексу України (незаконне поміщення в психіатричний заклад) та ч. 1 ст. 353 Кримінального кодексу України (самовільне присвоєння владних повноважень).

Сьогодні 7 вересня заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова відпустили з психіатричної лікарні у Симферополі, де він протягом трьох тижнів проходив примусову психіатричну експертизу. Адвокати Умерова мають намір добитися зняття усіх обвинувачень з підопічного. На цьому наполягають міжнародні гуманітарні організації, зокрема, Amnesty International в Україні.

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушило проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали. Умерова взяли на підписку про невиїзд. 11 серпня Умерову стало погано в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла постанову відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Витяг з кримінального провадження (незаконне поміщення в психіатричний заклад)

Витяг з кримінального провадження (самовільне присвоєння владних повноважень)