18 Жовтня 2016

ПРООН надаватиме Україні допомогу в питаннях відновлення та розбудови миру в східних регіонах

В Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася зустріч Міністра Вадима Черниша з делегацією ООН, на чолі з помічником Генерального секретаря ООН, Директором Регіонального Бюро Програми розвитку ООН (ПРООН) країн Європи та СНД Джихан Султаноглу.

dsc_0413-minМіністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та Директор Регіонального Бюро ПРООН країн Європи та СНД Джихан Султаноглу обговорили можливості співпраці в питаннях відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.  На зустрічі також були присутні Координатор системи ООН в Україні, Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер, директор місії ПРООН в Україні Янтомас Хімстра та заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

ПРООН надаватиме Україні технічну та консультативну допомогу в питаннях відновлення та відбудови інфраструктури в східних регіонах. Особливу увагу сьогодні слід приділити проектам розвитку та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, – переконана Джихан Султаноглу.

dsc_0438-min«Ми орієнтуємось на стійкість громад, які постраждали внаслідок конфлікту, необхідно об’єднувати людей по обидва боки лінії зіткнення та робити все необхідне, аби полегшити процес інтеграції переселенців до громад. Нас вражають ті проекти, які вже вдалося здійснити, зокрема, щодо водопостачання, коли його відновили для майже 3 мільйонів громадян. Ми також сподіваємося, що створення Цільового фонду багатьох партнерів допоможе координувати міжнародну фінансову допомогу, забезпечить прозорість руху коштів. Йдеться про кількісні та якісні характеристики і ми, безумовно, хочемо надавати допомогу через цей фонд, і з нетерпінням чекаємо подальших кроків держави щодо розробки механізмів роботи цього фонду», – зазначила помічник Генерального секретаря ООН.

В свою чергу, Міністр Вадим Черниш анонсував, що Рада з питань відновлення та розбудови миру в Україні, під головуванням Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка проведе засідання вже найближчим часом.

«Створення цієї Ради, як і Цільового фонду багатьох партнерів – це можливість стратегічного планування, визначення пріоритетів для подальшої роботи, а також можливість об’єднати зусилля органів державної влади та міжнародних партнерів. Ми, зокрема, зацікавлені в навчанні людей на місцях ефективної організації процесу та конфліктології, в розробці конкретних проектів – по охороні здоров’я, освіті, інфраструктурному відновленню. Це стосується регіональних стратегій, які є частиною національної стратегії», -зазначив Вадим Черниш.