3 Квітня 2018

Протягом березня у портах Криму зафіксовано 19 вантажних суден-порушників

З 1 березня по 1 квітня до портів окупованого Криму зафіксовано заходження 19-ти вантажних суден-порушників*. Всі судна були під прапором Російської Федерації. Загалом цими суднами здійснено 57 заходів до портів Севастополя, Феодосії та Керчі.

Окрім того, на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялти, що використовуються для стоянки кораблів, зафіксовано 26 суден: 19 – Російської Федерації, 3 – Республіки Молдова, 2 – Республіки Палау, та по одному під прапорами Союзу Коморських Островів та Республіки Того.

Нагадаємо, що морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та відповідно до Наказу Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 «Про закриття морських портів».

Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополь, є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України, і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, зокрема кримінальну.

*Інформація надається по суднах, на яких працює AIS (Automatic Identification System)