8 Листопада 2018

Протягом жовтня у портах Криму зафіксовано 20 танкерів та вантажних суден-порушників

З 01 по 31 жовтня до портів тимчасово окупованого Криму зафіксовано заходження 20-ти танкерів та  вантажних суден-порушників*. 19 суден були під прапором Російської Федерації  та 1 – під прапором Сирійської Арабської Республіки. Загалом цими суднами здійснено 45 заходів до портів Севастополя та Керчі.

Окрім того на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії та Керчі, що використовуються для стоянки, зафіксовано 5 суден, серед яких 4 – під прапорами Російської Федерації та 1 – під прапором Республіки Коморських Островів.

Нагадаємо, що морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та відповідно до Наказу Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 «Про закриття морських портів».

Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на території АР Крим та м. Севастополь, є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України, і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, зокрема, кримінальну.

_________

*Інформація надається по суднах, на яких працює AIS (Automatic Identification System)