17 Травня 2017

Протимінна діяльність в Україні потребує нових підходів

Ведення бойових дій на території України, крім усього іншого, спричиняє тривалу катастрофу, пов’язану з мінним забрудненням та, відповідно, негативними екологічними наслідками.

За даними науковців, наявність шкідливих речовин у ґрунті деяких населених пунктів, які постраждали від артобстрілів, в рази перевищує норму. Як відомо, грунти, водойми, повітря залишаються забрудненими ще тривалий час після припинення бойових дій. Необхідно звернути увагу на витрати, які будуть пов’язані із наслідками для мирного населення. На думку екологів, вирощувати будь-які сільськогосподарські культури поблизу артилерійських воронок є надзвичайно небезпечним для здоров’я, оскільки важкі метали можуть сотні років не виводитися з ґрунту.

Після розмінування території, площа якої за оперативними даними Міноборони, ДСНС, ДССТ, TheHalo Trust та DDG на сьогодні складає майже 7 тис км2, потрібно буде виконати комплекс робіт з відновлення земель – рекультивацію, яка здійснюється у два етапи: технічний і біологічний.

Суть технічного етапу: підготовка територій для наступного цільового використання. Він полягає у плануванні, а також нанесенні ґрунтів або родючих порід на вирівняну поверхню та передбачає: зняття ґрунту і транспортування; ввіз ґрунту; засипання воронок, ліній укріплення, траншей; розбирання дерев’яних і залізобетонних конструкцій; засипання бліндажів ґрунтом з наступним плануванням; вжиття протиерозійних заходів на еродованих ділянках і територіях, засипання ярів; планування поверхні і нанесення родючого шару з наступним збагаченням мінеральними й органічними добривами.

Біологічний етап – це комплекс заходів щодо відновлення родючості порушених земель. Він охоплює агротехнічні й меліоративні заходи, які спрямовані на поновлення флори й фауни.

За інформацією деяких міжнародних експертів, закласти міну на певну ділянку коштує всього 3 дол США, тоді як розмінування цієї ділянки коштує 1000 дол США.

Різниця між військовим та гуманітарним розмінуванням /завантаження/

Компоненти протимінної діяльності /завантаження/