16 Липня 2018

Протимінна діяльність є одним з пріоритетних напрямків роботи МТОТ

У м. Маріуполь, Донецької області відбулася міжрегіональна конференція щодо проблем забруднення територій України вибухонебезпечними предметам (ВНП) та мінами.

Представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) Дмитро Паньшин та Завідувач Сектору МТОТ у Донецькій області Алла Назаренко під час своїх виступів розповіли про ключові проблеми виконання комплексу заходів з протимінної діяльності та загроз, що виникли через забруднення мінами та вибухонебезпечними предметами території України.

Окрім цього в рамках роботи підгруп, окреслено ряд важливих питань щодо протимінної безпеки, а також мінного забруднення та неможливості використання земель для ведення сільського господарства. В цьому контексті важливим є питання маркування територій, проблеми розміщення та обслуговування попереджувальних знаків, потенційно небезпечних зон,  а також інформування населення про ризики небезпек від мін та вибухонебезпечних залишків війни.

Крім того було підняте проблемне питання щодо законодавчого врегулювання комплексу заходів з протимінної діяльності в Україні, та обсягу територій, які на сьогодні визначені як потенційно небезпечні, зокрема, начальником Управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС України, Олегом Бондарем зазначено, що не дивлячись на відсутність закону піротехнічні підрозділи ДСНС працюють над зменшенням площі забруднених територій та нарощуванням технічного потенціалу, для успішного та своєчасного надання допомоги кожній громаді.

Після заходу, учасниками конференції було відвідано місце розташування підрозділу підводного розмінування ДСНС в Донецькій області де було продемонстровано технічні спроможності піротехнічних підрозділів з пошуку, виявлення та знешкодження мін та ВНП, якими  зокрема забруднена акваторія Азовського моря у зв’язку із  агресією Російської Федерації.

Забруднені мінами та вибухонебезпечними залишками війни території на сході країни є серйозною загрозою передусім для життя і здоров’я цивільного населення, зокрема, дітей. Саме тому протимінна діяльність є одним з пріоритетних напрямків роботи МТОТ, а також є складовою одного з трьох елементів Державної цільової програми з відновлення та розбудови миру в східних регіонах, ухваленої Урядом у грудні 2017 року.