3 Січня 2017

Реалізація Плану гуманітарного реагування залежить від спільних зусиль Уряду України, міжнародних організації та країн-донорів

Впродовж 3 років конфлікту, Україна опинилася на межі гуманітарної кризи. Мільйони людей по обидві сторони лінії розмежування страждають від наслідків довготривалого конфлікту. У 2017 році продовжується спостерігатися тенденція пошкоджень шкіл, дитячих садочків, лікарень та життєво важливої інфраструктури, створюючи перешкоди для нормального життя та відновлення.

lyudy-shho-potrebuyut-dopomogyЗа підрахунками міжнародних гуманітарних організацій у 2017 році  3,8 млн.  осіб потребують допомоги. У Плані гуманітарного реагування передбачено допомогу 2,6 млн. осіб на загальну суму 214 млн.  дол. (у 2016 році Планом гуманітарного реагування було передбачено 298 млн. дол.) зокрема на відстоювання прав та реагування на потреби у захисті постраждалого від конфлікту населення відповідно до міжнародних норм та стандартів, надання надзвичайної допомоги та забезпечення недискримінаційного доступу постраждалого населення до якісних основних послуг, а також посилення життєстійкості  населення, запобігання подальшому погіршенню гуманітарної ситуації, сприяння у відновлення та зміцнення соціальної згуртованості.karta-potreb

На сході України люди страждають від постійних військових дій та потребують допомоги у різних секторах. Області синього кольору, зосереджені уздовж «лінії розмежування», вказують на більш високий рівень необхідності у наданні гуманітарної допомоги. Карта також показує, що гуманітарна ситуація на непідконтрольних Уряду України територіях, як і раніше, викликає серйозну занепокоєність.

Проте, План гуманітарного реагування 2017, який розроблено міжнародними організаціями за підтримки Уряду України, враховує увесь спектр потреб для покращення гуманітарної ситуації на сході України, і його реалізація залежить від спільних зусиль Уряду України, міжнародних організації та країн-донорів.

Для довідки: 15 грудня 2016 Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час візиту до Ради Безпеки ООН представив План гуманітарного реагування для України на 2017 рік.