22 Листопада 2016

Реалізувати державну стратегію відновлення східних регіонів країни можливо лише спільними зусиллями Уряду, – Вадим Черниш

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбувся семінар з питань стратегічних підходів до вирішення збройного конфлікту в частинах Донецької та Луганської областей.

Участь у семінарі взяли Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, заступник Міністра Георгій Тука, міжнародний експерт з оборони, безпеки та стратегії Генерал сер Руперт Сміт, керівник євразійського напрямку Центру гуманітарного діалогу Девід Ґорман, представники інших міністерств та відомств.

Під час заходу обговорювалися питання сфери конфронтації та конфлікту – визначення доцільності політичних кроків та основних видів діяльності для досягнення бажаного результату.

dsc_0513-1«Для подолання наслідків конфлікту, який ще, на жаль, триває, нам потрібно побачити ситуацію в цілому. Я цілком згідний з словами Президента України, що країні потрібно працювати над міццю Збройних сил України, однак сьогодні ми маємо майже два мільйони внутрішньо переміщених осіб, зруйновану інфраструктуру і проблеми в громадах. І сьогодні вирішення цих питань є не менш нагальним», – зазначив Вадим Черниш.

Він нагадав, що Міністерство має мандат працювати не лише на сході України або поблизу Криму, а і по всій країні.

«По деяких регіонах наші партнери з USAID надали Міністерству інформацію щодо проведених досліджень, які дійсно допомагають у формуванні стратегії подолання негативних наслідків конфлікту та  задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб. Також, однією з головних функцій Міністерства є розбудова миру. Саме міжнародний досвід відновлення країни після військових дій допоможе уникнути помилок у нашій ситуації», – поінформував Міністр.

По всьому світу відбуваються конфлікти, існує безліч запитань: які заходи вживати, як проводити переговори чи взагалі їх проводити.

Наразі Міністерство створює майданчик для дискусій і Вадим Черниш запропонувати усім колегам приєднатися до цієї платформи, аби побачити цілісну картину. Адже кожне відомство бачить ситуацію через призму своєї відповідальності.

«У Грузії наприклад працює два відомства: одне, яке визначає політику окупованих територій та друге, яке відповідає за біженців чи внутрішньо переміщених осіб. В Україні створили одне відомство і на сьогодні у ньому працює понад 50 працівників. Самі ми не можемо виконати надзвичайно важливу і складну місію. Ми намагаємося долучити усіх до обміну думками та напрацювати спільні стратегії для подолання наслідків конфлікту», – сказав Вадим Черниш.

За його словами, не лише Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, а й Кабінет міністрів України відповідальний за стратегічне бачення ситуації. «Весь досвід, який ми отримуємо від міжнародних партнерів, буде відображений в урядових рішеннях», – підсумував Вадим Черниш.

Змістовним став виступ міжнародного експерта з оборони, безпеки та стратегії Генерала Руперта Сміта, який понад 40 років служив у британській армії та брав участь у різних операціях без використання зброї.

 «Сьогодні розуміння війни змінилося. Війна  – це захід з політичними цілями, а бій – має військові цілі. Це різні речі. Можна програти усі бої, але виграти війну», – зазначив Руперт Сміт.