23 Травня 2017

Регіони, вражені конфліктом, мають отримувати більше можливостей пріоритетного розвитку та всебічну підтримку держави, – В. Черниш

Представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України взяли участь у міжнародній конференції «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни», організованої Міністерством інформаційної політики.

У рамках конференції учасники розглядали такі питання: «Стратегія інформаційної деокупації та реінтеграції Донбасу», «Гуманітарний аспект: дотримання прав людей, що постраждали внаслідок військового конфлікту на Донбасі» та «Візія майбутнього Донбасу та стратегії реінтеграції». Народні депутати України, представники центральних та місцевих органів влади, представники експертного та наукового середовища, громадських організацій обговорювали спроможність держави здійснити конкретні кроки в напрямку повернення в український конституційний простір тимчасово непідконтрольних та окупованих територій.

18718432_1101381573330350_853154277_n

Під час виступу Міністр Вадим Черниш наголосив, що питання реінтеграції населення Донбасу в умовах гібридних дій Російської Федерації є серйозним викликом, адже це стосується економічного і політичного компонентів. Реінтеграція – тривалий процес і важка злагоджена робота усіх органів влади та всього суспільства.

«Бар’єром для поступу в цьому питанні є байдужість та відсутність єдності. Адже фокусування політиків на регіональному електораті – це один з російських сценаріїв. Міністерство розробило План заходів, який є рукою допомоги для українців, які вимушено проживають на непідконтрольних територіях та знаходяться під тиском незаконних збройних формувань. Мета цього документу, ухваленого Урядом у січні цього року, – посилення довіри до України та зміцнення територіальної цілісності. План включає важливі аспекти, такі як протидія корупції на КПВВ, вільний доступ до українських товарів, надання українцям з непідконтрольних територій психологічних, інформаційних соціальних послуг, відкриття ЦНАПів поблизу КПВВ, захист дітей від будь-якої участі у збройних діях, доступ дітей до отриманняякісної української освіти, популяризація української літератури та культури, доступ до українських інформаційних мовників, покращення доступу до української медицини, залучення дітей до українських спортивних змагань та культурних заходів, тощо. Безумовно, регіони, вражені конфліктом, які найбільше сьогодні потерпають, повинні отримувати більше можливостей пріоритетного розвитку та всебічну підтримку держави», – зазначив Вадим Черниш під час виступу.

18643564_1101381459997028_1570559317_n

Крім того, на думку Міністра, вищі навчальні заклади України мають звернути увагу на необхідність готувати спеціалістів з конфліктного менеджменту та медіації, адже такі фахівці необхідні сьогодні та будуть вкрай необхідні після повернення Україною контролю над її територіями. Зокрема, він повідомив, що Київський політехнічний університет, Кафедра соціології, цього року вже започатковує таку спеціальність та з допомогою МТОТ запрошуватиме лекторів з найкращих інститутів світу, де вивчають конфлікти.

У свою чергу, заступник Міністра Георгій Тука нагадав, що в рамках Плану гуманітарного реагування на 2017 рік міжнародні організації планують надати допомогу 2,6 мільйонам громадян, які постраждали внаслідок конфлікту, на загальну суму 214 мільйонів доларів.

«Загалом, чотири мільйони українців потребують сьогодні гуманітарної допомоги, серед них півтора мільйона внутрішньо переміщені особи. Така ситуація потребує довгострокових  рішень. При цьомунезаконні збройні формування на непідконтрольній українському Уряду території продовжуютьобмежувати доступ людей до задоволення основних гуманітарних потреб», – зазначив заступник Міністра.