7 Вересня 2018

Результати інспектування Ю.Куркчі Херсонської обл. щодо ситуації з викидами “Кримського титану”

Сьогодні, 07 вересня, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі спільно з Прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим перебувають на Херсонщині. 

Метою робочої поїздки є контроль ситуації довкола ймовірної шкоди екології та здоров’ю місцевих мешканців від діяльності хімзаводу із виробництва двоокису титану  так званого “Кримського титану”.

Юсуф Куркчі відвідав наближені до адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом населені пункти, а також відбулися зустрічі з керівництвом Херсонської облдержадміністрації та представниками органів місцевого самоврядування. 

 В ході робочої поїздки виявлено такі факти на контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) “Чаплинка” і “Каланчак” :

  • окупаційною адміністрацією закрито КПВВ для людей та транспортних засобів
  • на КПВВ розташовані намети ДСНСУ, відбувається чергування швидкої медичної допомоги
  • на обох КПВВ спеціальні засоби вимірювання повітря НЕ реєструють відхилень, які б свідчили про будь-яку екологічну загрозу для Херсонщини
  • вчора, 6 вересня, на КПВВ було одне звернення за медичною допомогою, 7 вересня звернень не було

Обстеження проводили: Перший заступник Міністерства з питань тимчасово окупованої території та внутрішньо переміщених осіб України Куркчі Ю., Голова Херсонської ОДА Гордєєв А.,  прокурор АР Крим Мамедов Г., представники екологічної інспекції та ДПСУ.

 

Нагадаємо, що 6 вересня Державна прикордонна служба України повідомила про тимчасове припинення роботи КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка».