28 Грудня 2017

Російська Федерація знищує виноградники Алуштинської долини

Будівництво окупаційною владою Російської Федерації траси Алушта-Симферополь-Джанкой в районі Алуштинської долини Автономної Республіки Крим руйнує природну екосистему території  та вже призвело до викорчування 46 гектарів виноградників.

Україна відстежує використання сільськогосподарських земель в районі Алуштинської долини, розташованої та території окупованого півострову.

За даними дистанційного зондування проведено моніторинг території Алуштинської долини на предмет змін та нецільового використання агроділянок, відведених переважно під виноградарство. Як відомо, мистецтво виноробства розпочалося тут ще двісті років тому, адже завдяки унікальному клімату, Алуштинська долина має багатий сортовий склад виноградної лози.

Алуштинські виноградники славилися високими врожаями і забезпечували виробництво унікальних марочних вин впродовж десятиліть.

Але  з 2012 по 2015 роки площа сільгоспділянок, використаних під виноградники, невпинно зменшувалася. За даними моніторингу, 46 гектарів виноградників в районі Алуштинської долини було викорчувано. Змінено цільове використання 33 гектарів сільськогосподарських площ, погіршився стан 214 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Загальна частка площ сільськогосподарських ділянок Алуштинської долини, що зазнала змін, становить 19% – 504 гектари.

2015

завантажити  зображення

 

_2017

завантажити  зображення

Лише за два роки з 2015 по 2017 територія Алуштинської долини змінилася до непізнаваності (див. фото. Спостереження проводилися за даними космічної зйомки, використані також матеріали з відкритих джерел GoogleEarth)

З відкритих джерел відомо, що через Алуштинську долину планується прокласти трасу Алушта-Сімферополь-Джанкой, яку окупаційна влада півострова планує здати в експлуатацію у 2025 році. У зв’язку з активними підготовчими та будівельними роботами триває нарощення видобутку будівельних матеріалів. За інформацією, що є офіційною в РФ,  в січні-жовтні 2017 року в Криму було видобуто 966 тис. куб. м. природних пісків – 248% відносно видобутку в аналогічний період 2016 року, гальки і гравію – 174%, щебеню 189%. Такі дії ведуться, в тому числі, в межах природозаповідних територій, що завдає серйозної шкоди екосистемам півострова. Місця та прогнозовані об’єми видобутку будівельних матеріалів порушують режим природокористування.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України підкреслює, що свавільний видобуток будівельних матеріалів здійснюваний РФ в Криму може призвести до серйозних негативних наслідків, знищення унікальних екосистем Кримського півострова – в тому числі до руйнації заповідних ландшафтів, ерозії грунтів, забруднення підземних і поверхневих вод. На постраждалих від видобутку територіях неможливо буде займатися виноградарством.